1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. 1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç Listesi!

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç Listesi!

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç listesi nedir? 5 günde 5 kilo diyeti Ender Saraç sağlıklı mıdır? Kilo vermek, birçok kişinin isteği olmaktadır. Özellikle inatçı kiloların verilebilmesi amacıyla yenilen ve içilenlere dikkat edilmesi gerekir. Ancak toplum arasında diyet konusunda bilinen birçok yanlış bulunmaktadır. Diyetlerin daha sağlıklı olabilmesi adına kişisel özelliklere uygun ve uzmanlar tarafından önerilen diyet listelerine yönelmek gerekir.

Diyet yaparken oluşturulan temel düşünce birçok yiyeceği yasaklamak ve aç kalmak olarak düşünülmektedir. Halbuki sağlıklı bir kilo vermek her zaman istenen ve hedeflenen durum olmalıdır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek aç kalmak anlamına gelmeyecektir. Aynı zamanda çok kısıtlı sürelerde ciddi kilo vermek de sağlıksız bir yöntemdir. 1 haftada 10 kilo verdiren diyet Ender Saraç gibi araştırmalar bu yüzden yersiz ve sağlıksız olacaktır. Denenmesi önerilmeyecektir.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç Listesi Nedir?

1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından araştırılıp oluşturulmuş aynı zamanda birçok ünlünün de diyet listesi olarak oluşturulmuştur. Diyet listesinde olması gereken tüm unsurlar dikkat edilerek hareket edilmiştir. Öncelikle kişilerin aç kalması değil aksine detoks mantığı ile zararlı kalorilerden ve yağlardan uzak kalması hedeflenmiştir. Kalori dengesinin oluşturulması kolay kilo vermeyi sağlayacaktır.

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi
1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç Listesi

1 haftada 5 kilo diyeti Ender Saraç diyetine göre farklılıkları barındırmaktadır. Aslında diyetin doğru sonuçlar verebilmesi için 7 günlük bir uygulama sonrası 3 gün ara verilmesi ve sonrasında 1 ay olacak şekilde devam ettirilmesi gerekir. 7 gün içinde de ciddi farklar görmeye başlayacaksınız. Ancak bu diyeti uygularken sağlık probleminiz varsa dikkatli olmalı aşırı yorgunluk ya da farklı rahatsızlıklarda diyeti kesmelisiniz. Yine de 1 haftada 15 kilo verdiren diyet listeleri ile kıyaslandığında daha sağlıklı ve uygulanabilir olmaktadır.

1. Gün Listesi

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından en zor uygulamalar ilk iki gün içinde yaşanmaktadır. İlk gün, vücudu şoka uğratmak ve aynı zamanda zararlı maddelerin vücuttan atılımını sağlamak amacıyla dikkatli olunması gerekir. Bir gün boyunca katı gıda tüketimi olmamalıdır. Kişilerin sadece katı gıda olarak meyve tüketmesi gerekir. Bunun yanı sıra bol su tüketimi ile destekleme yapılmalıdır.

2. Gün Listesi

Kadın ve erkekler tarafından uygulanmaya uygun olan bu diyette ikinci gün de birinci gün kadar zorlayıcı olmaktadır. Özellikle ilk gün oluşan kalori açığı bu gün ile destekleneceğinden zorlanmanız olasıdır. Ancak bunları uygularsanız 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi uygulamış gibi olabilirsiniz. Özellikle vücudunuz kilo vermeye oldukça uygunsa yüksek miktarda kiloların verilmemesi için bir sebep yoktur.

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

İkinci gün kişiler tarafından uygulanması gereken adım meyve tüketiminin devam ettirilmesi bunun yanı sıra yüksek su miktarı olan salatalık tüketimi olmalıdır. Salatalık tüketimi sırasında tatlandırmak adına tuz eklemek gibi bir hataya düşmemelisiniz, aksi takdirde vücutta su tutulacağından şişmeler oluşacaktır. Burada bol su tüketimi de 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından ciddi bir şekilde vurgulanmaktadır. Diyet sırasında ve sonrasında su tüketmeye devam etmelisiniz.

3. Gün Listesi

Ender Saraç 21 günde göbek eriten diyeti olarak da adlandırılan bu diyet sırasında üçüncü gün itibari ile artık daha rahat bir tüketim elde edeceksiniz. İlk iki gün gibi tek besin ile tüketim sonlanarak üç ana öğün ve dilerseniz ara öğün de ekleyerek ilerleyebilirsiniz.

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

 • Kahvaltı: Bir kibrit kutusu peynir, birkaç zeytin, bir-iki dilim beyaz ekmek dışında çavdar ya da tam buğday ekmeği, 1 yumurta (haşlanmış ya da az yağda)
 • Öğlen: Bol yeşillikli orta büyüklükteki bir kasede salata. Zeytinyağı çok az ekleyebilir, tatlandırabilirsiniz. Tok tutması amacıyla yumurta ya da peynir ekleyebilirsiniz.
 • Akşam: Protein karbonhidrat dengesi elde edebilmek amacıyla tavuk ya da balık tüketimi sağlanmalıdır. Çok az bir yağda pişmiş olması hatta fırınlanması önerilir. Ekmek tüketimi olmamalıdır.

4. Gün Listesi

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

4.gün itibari ile 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından yine bol su tüketimi, yürüyüş ile hareket etmek ile birlikte öğünler oluşturulmuştur.

 • Kahvaltı: Kahvaltı menüsü diyet boyunca benzerlik içermektedir. 1 haşlanmış yumurta yanına 1 salata ya da 1 kibrit boyutunda peynir ekleyebilirsiniz.
 • Öğlen: Kalorisi düşük, keyfinizce hazırlayabileceğiniz bol yeşillikli bir salata.
 • Akşam: Tavuk, balık tüketimi yerine 2 adet yumurtadan yapılmış az yağlı ve mide rahatsızlığınız yoksa pulbiberli omlet, biraz peynir de ayrıca tabağınıza ekleyebilirsiniz.

5. Gün Listesi

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

5. gün ile birlikte az kalori almaya alışan vücudunuz, yiyeceğiniz besinlere alışmaya başlayacaktır. Özellikle ara öğün saatlerince çok açlık hissetseniz de bunları yeşil çaylarla destekleyerek bastırabilirsiniz.

 • Kahvaltı: Dilerseniz haşlanmış dilerseniz yağda omlet olarak yumurta tüketebilirsiniz. Ekstra malzeme gerektirmeyen yumurta tüketimi de sağlayabilirsiniz.
 • Öğlen: 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından öğlen geçiştirici, açlığı hafifleten bir ara öğün olarak görülmüştür. Burada çoğunlukla salatalık tüketimi sağlanır. İçerisinde limon suyu, sirke mümkün olduğunca eklemeyin.
 • Akşam: Dilediğiniz bir fırında pişmiş balık ve yanında küçük bir kase salata yiyebilirsiniz. Küçük bir kase yoğurt ile birkaç kilo zayıflama sağlayabilirsiniz.

6. Gün Listesi

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

Kahvaltı ya da akşam öğününüzde çeşitlilik oluşturabileceğiniz aynı zamanda diyetinizin son günlerine yaklaşacağınız günlere gelmekteyiz. Şimdiden vücudunuzda farklılık görmeye başlayabilirsiniz.

 • Kahvaltı: Farklı peynir çeşidi, diyet kahvaltılık malzemeleri tüketebilirsiniz. Yeşil çayı da kahvaltı yanında 1 kupa alabilirsiniz.
 • Öğlen: Zeytinyağı az, bol yeşillikli salata tüketmelisiniz.
 • Akşam: Fırında az soslu, az yağlı pişmiş bir tavuk ve yanında salata ya da içecek olan ayran tüketebilirsiniz.

7. Gün Listesi | 1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Ender Saraç

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç listesinin son gününe geldiniz. Burada yapmanız gereken diyeti sonlandırarak 3 gün ara verdikten sonra tekrar diyete başlamanız gerekir.

 •  Kahvaltı: İki dilim tam buğday ekmek ile çok az yağlı kaşar peynir ya da beyaz peynirden yapabileceğiniz tost tüketebilirsiniz. Ekmek dilimlerine fıstık ezmesi de sürebilirsiniz.
 • Öğlen: 1 kase salata.
 • Akşam: Sıvı ağırlık tüketim. 1-2 salatalık, sulu sebze ya da 1 bardak ılık ayran içebilirsiniz.

7 Günde 15 Kilo Verdim Mümkün mü?  7 Günde 20 Kilo Verdiren Diyet Sağlıklı mı?

Kadınlar tarafından özellikle düğün, kına gibi özel günler ve yaz aylarına doğru ciddi bir kilo verme isteği olmaktadır. Kilo vermek her kişi tarafından kolay değildir. Bunun yanı sıra çok kısa zamanlarda yüksek miktarda kilo vermeninde sağlıklı bir yanı olmamaktadır. 7 günde 15 kilo verdim diyebilmek elbette mümkündür. Ancak bu sağlıklı değil aksine tamamen açlık üzerine oluşturulmuş bir diyet listesi olacaktır.  Halbuki 1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından daha sağlıklı olması amacıyla oluşturulur.

1-ayda-15-kilo-verdiren-diyet-ender-sarac-listesi

1 ayda 15 kilo verdiren diyet Ender Saraç, sağlıksız bir liste değil aksine 30 günde rahat bir şekilde kilo vermeyi sağlamaktadır. Ancak 1 ayda verilmesi hedeflenen 15 kilonun üstünde ve kısa sürede belirtilen 7 günde 20 kilo verdiren diyet, sağlıksız bir diyet olacaktır. Kişilerin belki kısa sürede kilo vermesini sağlar ancak diyet sonrası kısa sürede kilo alımını tekrar mümkün kılar. Sürekli zayıflığı oluşturmaz.

Sektör içinde kilo vermeyi kolaylaştıran ve destekleyen kimi ürünler bulunur. Corn flakes bunlar arasındadır. Mısır gevreği kişilerin kilo vermekte kullanabileceği başlıca üründür. Kahvaltı öğünlerinizi süsleyebileceğiniz gibi ara öğünlerde de tercih edebilir hatta 3 gün bunun diyetini uygulayabilirsiniz. 3 Günde Corn Flakes Diyeti ile 3 Kilo Verin yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap