İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 2021 Popüler Çocuk Odası Duvar Boyası Renkleri Tercihiniz Olsun!

2021 Popüler Çocuk Odası Duvar Boyası Renkleri Tercihiniz Olsun!

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Mevcut alanda ufak düzenlemelerle değişiklikler mümkündür, çocuk odası duvar boyası renkleri bu noktada etkilidir. Sahip olduğunuz odayı bambaşka bir hale getirmek istemez misiniz? Renklerin alan içerisindeki hakimiyeti oldukça kritiktir. Dekorasyon konusunda bireylerin ilk tercih etmesi, karar vermesi gereken alanların başında yer alır. Çocuk odalarının dekorasyonu diğer odalara göre değişiklik gösterecektir.

Çoçuk Odası Duvar Boyası Ne Renk Olmalı?

Dekorasyon konusunda değişiklik yapacak ya da sıfırdan düzen oluşturacak bireylerin en çok araştırdığı konudur. Çocuk odası duvar boyası ne renk olmalı sorusuna verilebilecek birçok cevap bulunur. Burada önemli olan yapılan dekorasyon içerisinde bütünlük sağlamaktır. Örneğin çocuğunuzun odası çok mu küçük? O zaman açık renklere yönelmelisiniz. Orta- geniş alanlarda daha mat renklere yönelebilirsiniz. Dilerseniz sizler için düzenlediğimiz listeye göz atabilirsiniz.

1- Sadelikten Yana Olanlara: Krem Tonları

Kişiler çocuk odası duvar boyası renkleri seçerken dikkat etmesi gereken ilk unsur uzun süreli kullanım imkânı sağlamasıdır. Bebekler hızla büyür. Çocukların gelişim hızına yetişmek dekor konusunda da gereklidir. Bu yüzden krem tonları kişilerin çocuk odası düzeni sırasında ihtiyacını karşılayabilecek iyi bir unsur olmaktadır. Çoçuk odası duvar boyası renkleri arasında sıklıkla tercih edilebilir tonlar arasında bulunur.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri
Çocuk Odası Duvar Boyası Renkleri

Krem tonları bebek odası renk kartelası içerisinde mutlaka bulunur. Hatta oturma odaları, yatak odası için de vazgeçilmez unsurdur. Onu bu kadar seçilebilir kılan sebepler de vardır. Örneğin dekorasyon esnasında perde, halı ve dekorasyon eşyaları kolaylıkla uyum sağlanabilir. Açık ancak göze çarpan bir ton olmadığı için üzerinde koyulacak her bir eşya ile tam bir kombinasyon oluşturacaktır.

2- Bebek Mavisi Tonu ile Sakinleştirici Etki

Bebek mavisi, çocuk odası duvar boyası renkleri arasında tercih edilebilecek bir diğer seçenektir. Genç odası duvar-boyama alanında da kullanılabilir. Bebek mavisi göz yormayan bir renk olmasıyla birlikte sadelikten yana olanların daha çok tercihidir. Mavi renk her ne kadar toplum arasında erkek olarak belirtilse de renklerin cinsiyeti yoktur. Kız çocukları içinde rahatlıkla kullanılabilir.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Mavinin açık tonları olarak bulunan bebek mavisi, dekorasyon konusunda sizi zorlamayacaktır. Dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktası bulunur. Mavi soğuk bir renktir. Sıcak renk olan kırmızı, turuncu gibi tonlarla kullanılmamalıdır. Açık maviyi yansıttığından daha koyu mavi tonları olan saks mavisi ya da lacivert renk skalası ile uyum sağlayabilirsiniz. Böylece tam bir görünüm elde etmek kolaylaşır.

3- 2021 Moda Rengi: Sarılar!

2021 moda rengi arasında açıklanan sarı tonlar çocuk odası duvar boyası renkleri arasında mutlaka yer almalıdır. Sarı, güneşi ve doğayı temsil eder. Ferah bir ortam mı istiyorsunuz? Mutlaka sarıyı bir noktada kullanmalısınız. Duvarlar bunun için en uygun ortamdır. Sarının birden fazla tonu bulunur. Kendinize yakın olan bir rengi tercih edebilirsiniz.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Renklerin kullanımı alan içerisinde inanılmaz fark oluşturur. Sarı renk tonları arasında eğer açık bir sarı kullanırsanız, küçük olan alanınızı daha geniş gösterebilirsiniz. Aynı zamanda güneş almayan yerler için de sarı renk önerilmektedir. Alan içerisinde ergonomik olacak eşyalar da yerleştirdiğiniz de alanı sıfırdan tasarlayabilirsiniz. Daha ferah bir görüntü elde etmek isteyen, çoçuk odası duvar boyası ne renk olmalı diyen ebevenyler mutlaka değerlendirmelidir.

4- Duvar Boyası Renkleri İçerisinde Yükselişte: Lila

Lila tonları çocuk odası duvar boyası renkleri arasında son dönemlerin en moda renkleridir. Lilanın geçtiğimiz sene içerisinde çok göz önünde olması dekorasyon alanlarında da genişlemesine neden oldu. Duvar boyası renkleri arasında sadece çocuk odası için değil, genç odası boyama fikirleri için de yol gösterici olacaktır. Baskın bir lila rengi tercih edebileceğiniz gibi daha soft bir lila rengi de tercih edebilirsiniz.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Çoçuk odası duvar boyası renkleri içinde lilayı tercih etmeniz ile birlikte dekorasyon konusunda çok geniş bir skala elde etmiş olursunuz. Öyle bir renk ki üzerine ne koysanız yakışır! Soft lila ile soft bir sarı mükemmel kombin oluşturacaktır. Aynı şekilde koyu yeşil tonları ile dekorasyon malzemeleri kullanabilir ya da kırmızı-siyah gibi baskın renkleri tercih edebilirsiniz. Daha arka planda kalmasını istediğiniz noktalar için beyaz ya da krem rengi tercihi ile tam bir görüntü oluşturulabilir.

5- Çocuk Odası Duvar Boyası Renkleri| Gri

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Gri renk, sadelikten yana olanlara bunu yakalamaya çalışırken baskınlık isteyenlerin yönelebileceği tonlardır. Bulunduğu alanda sadeliği en güzel şekilde yansıtır. Özellikle orta-geniş odalarda tercih edilebilir. Beyaz tonlarda çocuk eşyaları ile bütünlük elde edilebilir. Değişik tonlarla da uyum kolayca sağlanabilir. Gri- sarı uyumu ile farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Filli Boya bebek odası renkleri arasında da gri tonlarını yakalamanız mümkündür.

Filli Boya Bebek Odası Renkeri| Bebek Odası Renk Kartelası ile Karar Verin

Çocuk odası duvar boyası renkleri konusunda kararsızlık yaşamak olası durumlar arasındadır. Bu noktada bireylerin kolaylık yaşayabileceği noktalar mevcuttur. Bilinen boya markalarının sitelerinden faydalanılabilir. Filli Boya bebek odası renkleri, çocuk odası noktasında sunulan kartelalar yardımcı olacaktır. Bebek odası renk kartelası birbirinden farklı rengi bünyesinde bulundurur.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Filli Boya genç odası renkleri de aynı şekilde site üzerinde yer verilmiştir. Her rengin birçok tonuna koduyla birlikte ulaşmak mümkündür. İnceleme sonrası dekorasyon fikirleri de geliştirerek direkt boya seçimi yapılabilir. Boya koduna da sahip olduğundan en doğru rengi sipariş vermek mümkün olacaktır. Bilinen renklerin dışına çıkmak, farklı olmak isteyen bireylerin başvurması gereken noktalar arasında yer alır.

Çocuk Odası Duvar Boyası Renkleri| Erkek Çocuğun Odası Ne Renk Olmalı?

Çoçuk odası duvar boyası ne renk olmalı konusu erkek ve kız çocukları için ayrı araştırılmaktadır. Her ne kadar renklerin cinsiyeti olmasa da toplum arasında buna yönelik algılar bulunur. Öncelikle burada tercih yaparken çocuğunuz tercihte bulunabilecek bir yaştaysa kendi fikirlerini alabilme, psikolojik iyi olması adına kendisiyle birlikte tercih yapmalısınız.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Erkek çocuğun odası ne renk olmalı konusunda net bir cevap vermek imkansızdır. Pembe, mor tonlarını erkekler kullanamaz diye bir dayatma bulunmaz. Elbette tercih edebilir. Akıllara her ne kadar ilk olarak mavi tonları gelse de bunun dışına çıkmak da mümkündür. Gri renk bu noktada tercihiniz olabilir. Kahverengi tonları daha net ortam oluştururken canlılık isteyenler sarı ya da kırmızı tonlarına yönelebilir.

Genç Odası Boyama Fikirleri: Duvar Boyası Renkleri Çok Önemli!

Çocuk odası duvar boyası renkleri tercih etmek genç odasına göre daha kolaydır. Genç yaşta bulunan bireylere özellikle ergenlik döneminde beğendirmek zordur. Burada anne ve babalara önerimiz, kendi seçimini kendisi yapmasıdır. Beğenileri bu dönem içerisinde sıklıkla değişecektir. Üstelik hangi rengi seçerseniz seçin kısa sürede sıkıldığını görebilirsiniz.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Ruh halinde de sık değişmeler olacağından duvar boyası renkleri tercih edilirken psikoloji üzerindeki etkilerinden yararlanabilirsiniz. Genç bireyin daha enerjik, mutlu olması adına açık renkler göz önünde bulundurulabilir. Siyah tonlarından uzak durulması önerilir. Genç birey kullanmak konusunda baskı uygularsa tüm duvarlar değil, desen şeklinde siyah tonları uygulanabilir. Birlikte seçim yapıldığında genç kişinin suçlamasından, karşısındaki kişiyi sorumlu tutmasından kurtulabilirsiniz. Üstelik kendi odası olduğundan bireysel seçim hakkı doğurmak psikolojik gelişimi için önemlidir.

2021-cocuk-odasi-duvar-boyasi-renkleri

Renklerin uyumu her alanda önemlidir. Oda dekorasyonları dışında modada da sıklıkla dikkat edilen unsurlar arasında yer alır. 2021 ilkbahar-yaz dönemi de giderek yaklaşıyor, peki siz moda renklerine ne derece hakimsiniz? 2021 Yaz Modası Renkleri Neler Olacak yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilir dolabınızı şimdiden düzenleyebilirsiniz!

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir