1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Cildinizi Güzelleştirmede Etkili 5 Tane En İyi Sivilce Kremi!

Cildinizi Güzelleştirmede Etkili 5 Tane En İyi Sivilce Kremi!

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi k

Cilt üzerinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan akne ve sivilcelere en iyi sivilce kremi ile çözüm aranır. Dönem dönem yaş fark etmeksizin sivilce problemi yaşanır. Kimi sivilceler ise kalıcı ve inatçı olmaktadır. Yüze tamamen yayılması ise kötü görüntülere sebep olur. Sivilce tedavisinde kullanılan sivilce kremlerini merak ediyorsanız, yazımız tam size göre!

En Etkili Sivilce Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Sivilce kadın erkek fark etmeksizin ortak bir problem olmaktadır. Çıkması normal bir durum olurken haddini aşacak şekilde yayılım göstermesi tedaviyi gerektirir. Sadece fiziksel değil ilerlemesi ile psikolojik sorunlara da yol açar. Bunun sonucunda en iyi sivilce kremi markaları kullanılarak tedaviye kısa sürede başlanır. Çünkü birkaç farklı sebepten kaynaklanan sebepleri kontrol altına alınmalıdır.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

Sivilce tedavisi sırasında ilk olarak akıllara en iyi sivilce kremi kullanımı gelmektedir. Piyasa içerisinde birden fazla sivilceye faydalı olacak krem markaları bulunur. Kimisi kişilere iyi gelecektir. Ancak tedavinin kesin sonuç alabilmesi için doktor gözetiminde alınması gerekir. Bundan dolayı en iyi sivilce kremi Ekşi Sözlük gibi forumlarda tartışmak yeterli olmayacaktır.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

Aşırı sivilce oluşumu cilt problemlerinin temellerine inilmesi gerekir. Hormon bozukluğu temel sorun olabilir. Bundan dolayı testler yapılarak hormon kontrolü yapılabilir. Buna yönelik azaltma ve hormon tedavisine başlanabilir. Aynı zamanda hayat içerisinde düzenlemeler de şarttır. Özellikle dengeli ve sağlıklı beslenme kişilerin temel noktası olmalıdır. Kişisel temizlik eksik edilmemelidir.

Eczanelerde Satılan Sivilce Kremleri| En İyi Sivilce Kremi Hangisi?

Toplum arasında en etkili sivilce kremi eczane bünyesinde satılır gibi bir yargı bulunur. Aslında bu yanlış değildir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan en iyi sivilce kremi eczane tarafından satılır. İçeriğinin ne olduğu belli olmayan kremlerin kesin sonuç vereceği garanti olmadığı gibi kişilere zararları da bulunabilmektedir. Bundan dolayı uzman gözetimi oldukça önemlidir.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

Günümüzde en etkili sivilce kremi konusu oldukça geniş bir alanı kapsar. Cilt sağlığı konusunda ülke ve dünya genelinde oluşturulan gelişmeler etkili olmuştur. Kişilere sağlaması gereken faydalar ve sivilce oluşumlarının yok edilmesi krem ve haplarla mümkün kılınmaktadır. Sizler için en etkili sivilce kremlerinden oluşan bir liste oluşturduk!

1- Clindoxyl Sivilce Kremi

Sivilce kremi kullananlar tarafından ciltler için memnun kalınanlar arasında Clindocxyl bulunur. Krem, ambalajında da olduğu gibi günde tek kullanım dozu gerektirir. Uzmanlar tarafından da etkili olmasından dolayı sıklıkla reçete edilir ve önerilir. Sadece yüz değil, omuz, kol sırt gibi her alandaki sivilceler için kullanılabilir. Kurutucu etkiye sahiptir, cilde bakım yapar.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

En iyi sivilce kremi listesi içerisinde bulunmasının en büyük sebebi ise yeni çıkan sivilcelere direkt etkide bulunur. En iyi sivilce kremi markaları arasında bulunan krem, ince bir şekilde sivilce üzerine sürülür. Yeni oluşmuş sivilceleri direkt olarak kurutur. İnatçı olan ve geçmeyen sivilceleri ise söndürüp yok olmasını sağlar. Tüm ciltler için uygundur.

2- Benzamycin

Yağlı cilt ile birlikte aşırı sivilcelenme ve akne oluşumdan mustarip kişilerin uzman kontrolünde kullandığı kremdir. Jel kıvamda bulunur. Sivilce denildiğinde belki de ilk akıllara gelen kremdir. En iyi sivilce kremi eczane üzerinde satışa sunulur. Kremin etkisi çok geniştir. Aynı zamanda içeriği neticesiyle kullanım sırasında gözetim altında tutulması gerekir.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

En iyi sivilce kremi markaları arasındaki jel krem, uzun vadeli bir kullanım gerektirir. Her krem ve ilaçta olduğu gibi 1-2 hafta içerisinde tamamen temiz bir cilt beklemek imkansızdır. Ancak kullanım neticesi ile 2 hafta içerisinde sivilcelerinizin kuracağına şahit olursunuz. Doktorların da sıklıkla önerildiği bu kremin eczane fiyatı 85 TL olarak bulunur.

3- En İyi Sivilce Kremi| İmex

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

Kısa sürede sivilcelerim kurusun, güzel bir cilt sahibi olayım diyenler buraya! İmex sivilce kremleri arasında iltihapsız olanları belki de en hızlı kurutandır. 2 günlük bir kullanımla bile farkı görebilmek mümkündür. Uzun süreli kullanımlar tabii ki daha fayda edecektir. Ancak 1 hafta olmadan dahi sivilcelerden kurtulmaya başlanabilir. Fiyat açısından da Benzamycin gibi kremlere nazaran daha uygundur.

4- Sebi Ixir Akne Kremi

En iyi sivilce kremi olarak ödülü de bulunan kremlerden birisidir. Sadece sivilce ve akne kremi demek yanlış olacaktır. Hücreleri tazeleyerek cildi yenileyici bir özelliği de bünyesinde barındırır. Bundan dolayı tek bir kremle birden fazla sorunla baş etmek mümkündür. Krem içerisinde kortizon bulunmamaktadır. Uzun vadeli kullanımda sonuçlar mükemmel olabilmektedir.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

Sebi Ixir kullanımı neticesinde kişiler:

  • Sivilce ve akne kurutma, kurtulma
  • Yağlanmayı azaltma
  • Gözenek küçültme
  • Siyah noktalardan kurtulma
  • Işıl ışıl bir yüz elde edebilmektedir.

Uzman önerisine göre değişiklik gösterse de genel olarak günde 2 kere ince bir tabaka ile kullanılmaktadır. Tercih listesinde yerini almalıdır.

5- Azelderm Krem

En iyi sivilce kremi markaları arasında Azelderm bulunmaktadır. Sivilce kurutma, yok etme konusunda oldukça iddialıdır. Bunun yanı sıra önceki sivilce lekeleri konusunda da yok edici özelliğe sahiptir. Güneş lekesi içinde kullanılabilir. Geniş bir alan konusunda problem çözücü etkileri bulunmaktadır. Krem, önleyici ve çözüm üretici bir özelliğe sahiptir.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

Gül, sedef hastalığı gibi konularda da kullanılmaktadır. Cilt konusunda tedavi edici yönü oldukça fazladır. Saymakla bitmeyecektir. Doktorlar tarafından da öneriler arasında yer alır. Bundan dolayı eczane üzerinden gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Azalderm kremi kullanırken ilk sürme ile birlikte yüzde kaşınma oluşmaktadır. Bu durum normaldir ancak anormal düzeyde bir kızarıklık ve yan etki görülürse bırakılmalıdır.

Kortizonlu Sivilce Kremi Nedir? Kullanılması Faydalı mıdır?

Kişiler istenmeyen durumlardan kurtulabilmek için en iyi sivilce kremi araştırmasına düşmektedir. İçerikleri konusunda da araştırmalar yapılır. Kortizonlu ve kortizonsuz olmak üzere iki farklı durum bulunmaktadır. Kortizonsuz kremlerde elbette ki faydalı olabilmektedir. Ancak Georgetown Üniversitesi Profesörü tarafından yapılan açıklamalar da bulunur.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi

Profesör tarafından yapılan açıklamaya göre kortizonlu kremlerin faydası sivilce tedavisinde daha fazladır. Vücut içerisinde kortizon hormonu üretimi normal şartlarda sağlanır. Ancak sivilceye etkisi arttırılması için kremler arasında da eklenmektedir. Büyük, iltihaplı ve kırmızı olan sivilceler için en iyi sivilce kremi markaları kortizonlu olarak üretenler olduğunu belirtmiştir.

5-tane-en-iyi-sivilce-kremi
En İyi Sivilce Kremi

Sivilce kremi seçilirken içeriği özellikle incelenmelidir. İçeriği temiz üretilen markaların etkileri daha uzun süreli olacaktır. W Lab tarafından üretilen ve tamamen doğal bir içeriğe sahip olan Madeleb Kremi daha önce duymuş muydunuz? Güneydoğu Asya’da oldukça popüler olan Madeleb Kremi Nedir? İşte Cilde 5 Faydası! yazımıza bakabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap