1. Ana Sayfa
 2. Kişisel Bakım ve Güzellik
 3. Basen İnceltme Operasyonu| 3 Farklı Basen Eritme Yöntemi

Basen İnceltme Operasyonu| 3 Farklı Basen Eritme Yöntemi

basen-inceltme-operasyonu

Kalın basen yapısına sahip erkek ve kadınlar basen inceltme operasyonu işlemine başvurur. Basenlerin normale nazaran kalın görüntüsü birçok kişinin ortak problemidir. Basenlerinden şikayetçi olan kişilerin sayısı ise gün geçtikçe artıyor. Siz de basen eritme operasyonu hakkında bilgi almak ister miydiniz? Operasyon öncesi tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz!

Kimler Basen İnceltme Operasyonu Uygulatabilir?

Kalın bacak görüntüsü estetik açıdan olumsuz etkilere sebep olur. Kişiler sahip oldukları bu görüntü yüzünden üst bedeni ince olsa dahi kilolu görünümü elde eder. Bunun yanı sıra olduğundan kısa boylu gözükmek durumunda kalırlar. Ancak bu durumların günümüzde estetik ile önüne geçilmesi mümkündür. Basen liposuction yöntemi bunlardan sadece birisidir.

basen-inceltme-operasyonu
Basen İnceltme Operasyonu

Basen inceltme operasyonu günümüzde birçok kişinin başvurduğu ve düşündüğü estetik alanlarındandır. Fakat her bireyin bu operasyonu gerçekleştirmesi mümkün değildir. Uygulatabilecek kişiler:

 • Aşırı kilodan sağlık problemi yaşayanlar,
 • Kilo dışında yağlanmadan dolayı sorunlar,
 • 18 yaşından büyük olup estetik kaygı yaşayanlar,
 • Bacak ve dizde oluşan ağırlık baskısı ve problemleri olanlardır.

Basen Yağ Aldırma Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

İnternet dünyasında estetik operasyonlara yönelik farklı yorum ve bilgiler bulmak mümkündür. Liposuction fiyatları Ekşi Sözlük gibi platformlarda araştırılır. Fiyat dışında operasyonu gerçekleştirmiş kişilerin de yorumlarına denk gelmek mümkündür. İlk defa bu alanda ameliyat ya da farklı yöntemi uygulayacak kişiler bu sayede fikir sahibi olmaktadır.

basen-inceltme-operasyonu

Basen inceltme operasyonu gerçekleştiren kişilerin en fazla değindiği nokta doğru doktor seçimi olmaktadır. Doğru bir uzman ve hastane ile çalışan kişilerin hayalindeki basenlere kavuştuğu görülmektedir. Ancak her yorum olumlu olmamaktadır. Yanlış tercih doğrultusunda istediği düzeyde ilerleme gerçekleştiremeyen kişilerde bulunur. En büyük öneri basen küçültme ameliyatı fiyatları değil uzman tecrübesi baz alınarak karar verilmesidir.

Basenlerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

İstenmeyen kilo ve yağların basen çevresinden yok edilmesi mümkündür. Hatta bu operasyonlar farklı yöntemler ile gerçekleştirilir. Kişinin tercihi ve uzman görüşü burada etkin rol oynamaktadır. Kimi kişiler için ameliyat gibi ciddi bir durum gerekmez. Fakat kimi bireyler bu kadar şanslı olmadığından özellikle fazla kilolarından dolayı ameliyat yöntemi gerekir.

1- Basen İnceltme Operasyonu| Basen Eritme Ameliyatı

Basen inceltme operasyonu olarak ilk sırada ameliyatlar gelmektedir. Ameliyatlar hem uygulanan yöntem hem de fiyatı doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Özellikle yaş itibari ile riskli bölümde bulunan kişilerde tercih edilir. Aynı zamanda yağ oranı fazla olan kişiler ameliyat yöntemiyle daha çabuk incelme yaşamaktadır.

basen-inceltme-operasyonu

Basen eritme ameliyatı fiyatları çok değişiklik gösterir. Öncelikle bireylerin bu konuda ciddi bir araştırma yapması gerekir. Devlet hastanesinde kimi doktorlar sağlık durumu neticesinde uygulamaktadır. Ancak ağırlık olarak özel hastane ve kliniklerde gerçekleştirilmektedir. Bu durum basen inceltme ameliyatı fiyatları bazında değişiklik oluşturur.

2- Ameliyatsız Basen Küçültme| Basen Soğuk Liposuction

Liposuction ameliyat kadar ağır bir süreç değildir ve basen inceltme operasyonu listesinde en çok tercih edilen yöntemdir. Basen liposuction yaptıranlar günümüzde kıyaslandığında daha fazladır. Yöntem uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Ameliyat kadar ağır olmaması sonrasında toparlanmayı da kolaylaştırır.

basen-inceltme-operasyonu

Nasıl yapılır sorusu bu konuda sıklıkla sorulur. Basen liposuction yönteminde basenlerde ufak kesikler oluşturulur. Bu kesikler arasından mevcut yağ alma parçaları yerleştirilir. Kas ve vücut içerisinde bulunan yağ parçaları alınır. Ameliyatlı basen inceltme durumuna göre daha kısa süreli gerçekleşir. Yağ oranına göre değişmekle birlikte ortalama 3-4 saat içerisinde operasyon son bulmaktadır. Soğuk liposuction ile istenilen bacak estetiği görünümü elde edilebilir.

3-  Sağlıklı Beslenme ve Spor

Basen inceltme operasyonu olmadan basenlerden kurtulmak da mümkündür. Elbette bu durumu destekleyici bir hayat düzenine sahip olmak gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenme bu yöntemin ilk aşamasıdır. Ancak buradan aç kalma, ağır bir diyete kişinin kendisini adapte etmesi anlamı çıkmaz. Yapılması gereken ömür boyu uygulanabilecek esneklikte bir yeni beslenme düzeni oluşturmaktır.

basen-inceltme-operasyonu

Basenlerden kurtulmayı destekleyecek bir diğer durum ise kesinlikle spordur. Spor yaparken beslenme kadar dikkatli olmak gerekir. Basen inceltmek adına kardiyo hareketleri baz alınmalıdır. Aynı zamanda basen kaslarını ortaya çıkaracak squat gibi hareketlerden kaçınmak gerekir. Bu noktada bir spor uzmanı ile çalışmak doğru olacaktır.

Ameliyatsız Basen Küçültme Fiyatları

Ameliyatsız olarak gerçekleştirilecek basen eritme, basen inceltme operasyonu ile kıyaslandığında maddi açıdan daha uygundur. Kişiler ameliyat kadar ciddi bir süreç yaşamadığı gibi aynı zamanda kârlı duruma da düşebilmektedir. Burada etkili olan unsur doğru bir şehir içerisinde uzmana danışmaktadır. Tabi estetik konusu da olsa sağlık söz konusu olduğundan öncelik uzman deneyimi olmalıdır.

basen-inceltme-operasyonu

Fiyatlandırma baz alınarak yapılan seçimler sonucunda basen liposuction yaptıranlar olumsuz yorumlarda bulunmuştur. Uygun fiyatlı diye bir uzmana kendinizi teslim etmek istenmeyen sonuçları doğuracaktır. Bundan dolayı fiyatı makul olmasa da bilgi birikimine ve uygulamasına güvenilen bir hastane/uzmanla çalışmak doğru olacaktır. Günümüzde fiyatları 4.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir.

Basen Liposuction Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

basen-inceltme-operasyonu

Basen liposuction yaptırdıysanız en az basen inceltme operasyonu kadar dikkatli olmalısınız. Her ne kadar ciddi bir basen ameliyatı olmasanız bile uzman tavsiyelerine uymak gerekir. Genel olarak ameliyatsız yöntem ve ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

 • İlk birkaç ay içerisinde dinlenme,
 • Operasyon sonrası 1 hafta boyunca yatmak,
 • Bol su tüketmek,
 • Tuz tüketiminden kaçınmak,
 • Herhangi bir zorlayıcı hareketlerde bulunmamak,
 • Doğru beslenme ile operasyonu desteklemek bulunur.

Basen Liposuciton Sonrası: Bacak Liposuction Yorumları Nelerdir?

Basen eritme adına kullanılan yöntemler sonrası bacak alanının genelinde de operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Vücut duruşunda orantı oluşturmak adına bacak liposuction yorumları da giderek artmaktadır. Özellikle bacak hattında genel bir yağ aldırma gerçekleştiren kişilerin daha orantılı bir vücuda sahip olduğu görülmektedir. Bacak inceltme ameliyatı bu noktada farklı bir yöntemdir. Hayalinizdeki bacak estetiği görünüme kavuşmak adına  bacak inceltme estetitik cerrahi konusunda uzmanınızdan yardım alarak karar verebilirsiniz.

basen-inceltme-operasyonu

Operasyonlar ile fazla yağ ve kilodan kurtulmak mümkündür. Ancak tam ve istenen görüntüyü elde etmek için cildi diri ve dinç tutmak gerekir. Doğal yollarda bunu gerçekleştirmek de üstelik olasıdır. Kolajeni daha önce duymuş muydunuz? 2021 Güncel Bilgiler ile Kolajen Nedir Nasıl Kullanılır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir