1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Burun Kontürleme Nasıl Yapılır? 2021 Yılında Selfielerinizi Güzelleştirin!

Burun Kontürleme Nasıl Yapılır? 2021 Yılında Selfielerinizi Güzelleştirin!

burun-konturleme-nasil-yapilir

Daha küçük bir buruna sahip olmak için burun kontürleme nasıl yapılır? Makyajla çok aranız olmasa da dilediğiniz bir buruna ulaşmanız mümkündür. Makyajla burun küçültme teknikleri konusunda bilgi sahibi olduktan sonra uygulama oldukça kolaydır! Fotoğraflarda burun nasıl küçük çıkar, makyajda kontürlemenin önem nedir? İzlemeniz gereken tüm adımları yazı içeriğimizde bulabilirsiniz!

Makyajla Burun Nasıl Küçük Gösterilir?

Makyaj sırasında kullanılabilecek birçok teknik bulunmaktadır. Özellikle bu alanın giderek genişlemesi kadınlar dışında erkeklerin de burun şekline göre kontür yaparak kendini değiştirdiği görülür. Makyajla burun nasıl küçük gösterilir merak ediyorsanız öncelikle birkaç nokta hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Öncelikle sizlere yüz kontüründen bahsetmemiz gerekiyor.

burun-konturleme-nasil-yapilir
Burun Kontürleme Nasıl Yapılır

Kaliteli bir yüz kontürü satın aldıktan sonra burun kontürleme nasıl yapılır konusuna cevap aramaya başlayabilirsiniz. Yüz kontürleme, istenilen alanlarda gölgeleme oluşturarak daha yüksek ya da daha küçük görüntülemeye sebep olur. Makyaj doğru kullanıldığı müddetçe adeta bir sanat halini alır. Genellikle elmacık kemiklerinin tam altına uygulanarak daha yüksek bir elmacık kemiği görüntüsü elde edilir.

burun-konturleme-nasil-yapilir

Yüz kontürleme aynı zamanda burun, alın çevresinde de kullanılabilir. Alında özellikle saç diplerine uygulandığında daha küçük bir surat elde edebilirsiniz. Çene yan kısımlarında ise sivri bir çene görüntüsü elde edilebilir. Makyajla burun küçültme hileleri de aynı zamanda küçük bir burun elde etmenizi sağlayacaktır. Belirli açılara dikkat ederek uygulama sağladığınızda istediğiniz şekle kavuşmanız estetiksiz mümkündür.

1- Burun Kontürü Nasıl Yapılır| Kemerli Burun Kontürü

Kontürün öneminden ve kullanım alanlarından bahsettikten sonra burun kontürleme nasıl yapılır sorusuna cevap aramaya başlayabiliriz. Öncelikle ele alacağımız kısım kemerli burun olacaktır. Kemerli burun kontürü en sık tercih edilen noktalardan birisidir. Mevcut çıkıntıyı yok etmek estetik ile kalıcı olarak mümkündür. Ancak her birey estetikten yana olmadığı için makyajla burun küçültme teknikleri ile denemektedir.

burun-konturleme-nasil-yapilir

 

Makyaj yaparken kontür kullanımı esnasında kontür gizlenmesi ve inceltilmesi istenen alana uygulanır. Aydınlatıcı ise ön plana çıkılması alanda mevcut olur. Burun kontürü nasıl yapılır konusunda kemerli burun sahipseniz kemerli alana yan ya da dik olacak şekilde kontür sürmelisiniz. Ancak bunu direkt yoğun uygulamayın. Hafif uygulama ile başlayarak arttırabilirsiniz.

2- Burun Kontürleme Nasıl Yapılır| Geniş Burun Makyajı

Geniş burun makyajı esnasında da burun kontürleme nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir noktası önem taşır. Geniş bir burna sahip olmanız bu konuda makyajla burun küçültme hileleri değişiklik yapamayacağınız anlamına gelmez. Burada dikkat etmeniz birkaç adım bulunur. Öncelikle burunu inceltmeniz gerekir. Bunun için de burun kenarlarına dikey çizgiler oluşturmalısınız. Dikey çizgiler ile burun daha incelenecektir.

burun-konturleme-nasil-yapilir

Makyajla burun küçültme konusunda ikinci adım ise burun ucunun alt kısmına ve bir parmak üstüne kontür uygulamaktan geçer. Fark ettiyseniz kontür uyguladığınız alanlar kişilerin şikayetçi olduğu noktalardır. Kontür sayesinde bu noktaları arka planda bırakacaksınız. Son nokta ise aydınlatıcıdan geçiyor. Bir parmak boş bıraktığınız tam burun ucu olan noktaya aydınlatıcı sürün. İşte hazır! Daha ince ve daha kalkık bir burun karşınızdadır.

Burun Kontürleme Nasıl Yapılır? Burun Küçültme Videoları Yol Gösterici

burun-konturleme-nasil-yapilir

Burun küçültme videoları size makyaj konusunda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Daha önce deneyiminiz olsun ya da olmasın. Gözünüze ve burun şeklinize uygun olarak gördüğünüz bir Youtuber dahi işinizi kolaylaştıracaktır. Makyaj içeriği ile video paylaşan sayısız insan vardır. İzlediğiniz noktada adım adım uygulamaya sağlayarak bir süre sonrasında el alışkanlığı ile pratik hale getirebilirsiniz.

Burun Şekline Göre Kontür Önemli!

burun-konturleme-nasil-yapilir

Yalnız burun kontürleme nasıl yapılır konusunu araştırırken kendinize uygun bir burun yapısına sahip kişiyi tercih etmelisiniz. Burun şekline göre kontür değişecektir. Yanlış alana kontür uyguladığınız takdirde burnunuzun şeklini olduğundan daha büyük ya da geniş gösterebilirsiniz. Ufak bir tüyo: Yok etmek istediğiniz alanlara kontür, ön plana çıkarmak istediğiniz alanlara aydınlatıcı uygulayın!%D

Fotoğraflarda Burun Nasıl Küçük Çıkar?

Beğenilmeyen bir burun yapısına sahip kişiler fotoğraflarda burun nasıl küçük çıkar arayışına girmektedir. Öncelikle eğer burnunuz kemerli bir şekildeyse yan profil fotoğraflarından kaçınmalısınız. Yan profil olarak çekilen selfie ya da fotoğraflarda olduğundan daha geniş bir görüntüye sahip olursunuz. Bu durum da istemediğiniz şekilde sonuçlara yol açar.

burun-konturleme-nasil-yapilir

Burun kontürleme nasıl yapılır konusunu uyguladığınız takdirde eğer buna rağmen eğik bir burun varsa burada düz karşıdan çekim yapmamalısınız. Yapmanız gereken ise oldukça basittir. Eğrilik hangi yöne doğru? Bunu tespit ettikten sonra gerisi kolaydır. Eğriliğin olduğu noktaya dönerek o açıdan fotoğraf çekimi yapmalısınız. Düz profil çekimlerinde aksi takdirde eğriliği daha çok vurgulamış olursunuz.

burun-konturleme-nasil-yapilir
Burun Kontürleme Nasıl Yapılır

Sahip olunan burnu küçük göstermek temel amaçlar arasındadır. Ancak durum bununla sınırlı kalmayacaktır. Burun üzerinde ve yüzde yer alan gözeneklerde kadın ve erkeklerin baş belasıdır. Bu konuda doğal olarak yapabileceklerinizi biliyor musunuz? Gözenekler Nasıl Sıkılaşır? 3 Adımda Sıkılaştırın yazımıza bakabilirsiniz.

 

Yorum Yap