1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Bakım ve Güzellik
  3. Dudak Dolgusu Yaptırarak 2021 Yılını Farklı Geçirmeye Ne Dersiniz?

Dudak Dolgusu Yaptırarak 2021 Yılını Farklı Geçirmeye Ne Dersiniz?

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Kişiler arasında dudak dolgusu yaptırma isteği oldukça yaygındır. Uygulama açısından bakıldığında da bu konuda artışlar görülür. Üstelik dudak dolgu sonrası yapılan araştırmalara göre sadece kadınlar değil erkekler tarafından da sıklıkla bu yöntemin denendiği görülmektedir. Dudak yüzün ilk göze çarpan unsurlarındandır. Bu yüzden tercih edilme sıklığı diğer operasyonlara göre daha fazladır. Peki dudak dolgu nedir, kimler yaptırabilir, dudak dolgusu yaptıranlar tarafından yorumlar nelerdir? Hepsi ve daha fazlası yazımızda!

Dudak Dolgusu Nedir?

Fiyatları ve çeşitleri konusuna geçmeden ele alınması gereken konu dudak dolgusu ne olmalıdır. Dudaklara yapılan dolgu işlemi, mevcut dudak yapısındaki eksilmiş hücrelerin eklenmesi ile elde edilir. En sık hyaluronik asit eklenmesi görülür ancak çeşitleri bununla sınırlı değildir. Özellikle yaşlanmayla birlikte cilt yüzeyince hücre azalması yaşanır. Bu durum dudak ve çevresinde deforme oluşumuna yol açar. Dolgu uygulamaları arasında dudağa yapılan dolgusu uygulaması en sık tercihler arasında yer alan uygulamadır.

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Alanında uzman olan kişi dudak dolgu işlemini farklı ürünler ve yöntemler kullanarak gerçekleştirmektedir. Dudak dolgusu kalıcılığı bu noktada uzmanın uyguladığı içeriğe göre değişiklik gösterecektir. Uygulama sırasında kişinin istediği estetik görünümüne göre uygulanacak miktar belirlenir. Kişiden kişiye farklılık gösterecek bu durum dudak dolgu sonrası dudak estetiğinde ciddi bir güzellik meydana getirir.

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak dolgu çeşitleri birden fazla olmaktadır. Çeşitlerine, uzmanına göre dudak dolgu fiyatları 2020 yılında belirlenmiştir. 2021 yılı içerisinde de benzer durumlardan ötürü fiyatlandırmaya gidilmektedir. Dudak dolgusunun çeşitleri estetik cerrahi alanında belirli isimlerle aktarılmaktadır. Estetik operasyonu gerçekleştirecek kişiler her ne kadar net bilgi sahibi olmasa da örnek olarak bu çeşitler gösterilir.

1- Venüs Dudağı

Venüs dudağı dudak dolguları arasında en çok tercih edilen estetik görünüm olarak belirtilmektedir. Dudak yapısının bu kadar geniş bir alana yayılmasındaki sebep altın oran ölçümleri ile elde edilmiş olmasıdır. Birçok ünlü kadında da belirtilen Venüs dudağı tarzında modellere rastlanabilmektedir.

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021
Dudak Dolgusu

Dudak dolgu yöntemi olarak Venüs dudak tercih edecek kişilerin sahip olacağı özellikle öncelikle alt ve üst dudak ölçüsünün genel ağız boyutuyla orantılı olmasıdır. Alt ve üst dudak da kendi arasında aynı ölçüdedir. Kişiler tarafından istenildiği müddetçe alt dudak küçük bir miktar daha büyük olabilir. Dışa dönük bir kıvrımları bulunur.

2- Afrodit Dudağı

Adından da anlaşılacağı üzere dudak dolgu sonrası şişlik ve cazibe isteyenlerin en çok başvurduğu çeşitlerdendir. Cazibe ve çekicilik arayanların uygulattığı bir yöntemdir. Alt ve üst dudak kalınlığı Venüs dudağa göre daha fazladır. Aynı zamanda dudakların kesişim noktasına doğru incelme olmadan direkt birleşim mevcuttur.

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Dudak dolgu sonrasında alınan bu şekil sayesinde dudaklarınız daha renkli, canlı ve seksi görünecektir. Kadınlar tarafından alımlı görünmek adına en çok başvurulan yöntemdir. Özellikle küçük yüze sahip kişilerin başvurabileceği yöntemler arasındadır. Uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Doğru bir uzmanla çalışıldığında mükemmel bir kalıcılık ve görünüm elde edilebilir.

3- Dudak Dolgusu| Eros Dudağı

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Eros, aşkın temsilcidir ve okuyla beraber yayı bulunur. Dudak dolgularında mitolojiden esinlenerek oluşturulan bu isim kimi kadınların dudaklarında hayat bulur. Kişilerin alt dudak ve üst dudakları belirli bir kalınlıktadır. Alt dudakları orta kısma doğru daha kalın oluşturulur. Üst dudak da aynı zamanda orta kısımda bir kıvrım bulunur. Alt- üst dudak uyumu adeta yayı temsil eder.

Dudak Dolgusu Fiyat 2020 -2021 Listesi

Peki dudak dolgusu ne kadar, dolgu fiyatları nelerdir? Dolgu yaptırmadan önce kişilerin en sık araştırdığı konular arasında yer alır. Kişişer bu noktada belirli bir bütçe ayarlayarak estetiği yapar. Bu konuda net bir bilgi verilemez. Çünkü uzmandan uzmana ve yönteme göre değişiklik gösterecektir. Bireyler bu noktada derinlemesine araştırma yaparak bilgi edinmelidir.

1- Üst Dudak Dolgusu Fiyat

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Kişiler tarafından dolgu tek dudak üzerine yaptırılabilir. Genellikle bu durumlar dudak çizgisinin belirgin olmadığı, yamuk olduğu durumlarda gerçekleştirilir. Üst dudak dolgu fiyat da bu konuda önem taşımaktadır. Dolgu esnasında üst ve alt olarak ayrılmaz. Genelde uygulanacak ml yani miktara göre değişiklik gösterecektir.

2- 1 Ml Dudak Dolgusu Fiyatı

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Az miktarda dolgu maddesi uygulama dudak büyütme için yeterli olacaktır. 1 ml en sık uygulanan miktarlardan birisidir. Bundan dolayı araştırma konusu da olur. Hatta İstanbul dudak dolgusu tavsiye bu konuya göre alınır. 1 ml dudak dolgusunun fiyatları 750- 1000 TL arasında değişiklik gösterir. Bunlar ortalama fiyatı yansıtmaktadır. Kişiler uzmanlık alanına göre daha fazla fiyatlarla da karşı karşıya kalabilir.

3- Hyaluronik Asit Dudak Dolgusu Fiyatları Değişiklik Gösterir mi?

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Hyalüronik dudak dolgusu esnasında uygulanan malzemedir. bundan dolayı hyaluronik asit dudak dolgu fiyatları diğer yöntemlerle büyük değişiklik göstermeyecektir. Fiyatlar alt üst dudak ile uygulandığında 1.500 TL ile başlamaktadır. Ancak bulunan şehir ve uzman seçimine göre farklılık oluşacağı unutulmamalıdır. Bu noktada güvenilir bir isimle çalışılması önerilir. Herhangi bir görünüm için bir süre uzman araştırması yapmak doğru olacaktır.

4- Permalip Kalıcı  Dudak Dolgusu Fiyatları

Permalip kalıcı dudak dolgusu, silikon yöntemi ile sağlanır. Dolgular bilindiği üzere geçici çözümlerdir. Dönem dönem yeniletmek gerekir. Kişiler bu durumu sürekli yaşamamak adına silikon yöntemine başvurur. En azından dolguya nazaran daha uzun ömürlü olmaktadır. Ancak permalip kalıcı dudak dolgu fiyatları da bu yönde artış gösterir. Yapılması düşünülen klinik aranarak direkt fiyat öğrenilmelidir.

dudak-dolgusu-yaptirarak-2021

Dolgu yöntemleri cilt üzerinde farklı alanlara uygulanabilmektedir. Nazolabial çizgiler de bunlardan sadece birisidir. Nazolabial, gülümseme çizgisidir. Peki nasıl dolgu yapılacağına dair bilginiz var mı? Nazolabial Dolgu Nedir? 2021 Nazolabial Dolgu Ücretleri yazımıza bakarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap