1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 5 Farklı Yöntem ile En Kolay Kilo Verme!

5 Farklı Yöntem ile En Kolay Kilo Verme!

en-kolay-kilo-verme

Karantina ile birlikte evde kalmalar artınca en kolay kilo verme yöntemleri araştırılmaya başlandı. Kilolarınızdan şikayetçisiniz ve çabuk kurtulmak mı istiyorsunuz? Yazımız sizin için bir rehber niteliğinde olacaktır. Ancak kilo verirken de dikkat edilmesi gereken bazı noktaları kaçırmamanız gerekir. Önemli olanın sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtulmak olduğunu unutmamalısınız.

Hızlı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kolay kilo verme yöntemleri kişiden kişiye değişiklik gösterse de temelde ortaklaşır. Kişiselleştiği durumlardan yazımızın ilerleyen kısımlarında sizler için bahsedeceğiz. Öncelikle kilo verme adına kararlı olmanız gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda ağır diyetler uygulamak değil, hayatınızda uygulayabileceğiniz değişiklikler yaparak devamlılık sağlamanız gerekir.

1- Şeker/ Tiroid Değerlerini Ölçtürmek

En kolay kilo verme yöntemlerini deneseniz dahi kimi zaman kilo vermeniz mümkün olmayabilir. Sık sık acıkmaların yaşanması ya da sürekli sinirli bir hale sahip misiniz? Eğer cevabınız evet ise fizyolojik olarak bazı sorunlarınız olabilir. Her ne kadar yediğinize içtiğinize dikkat etseniz bile evde kilo vermenin yolları sizin için faydalı olmayacaktır.

en-kolay-kilo-verme

Sonuçsuz uygulanan yöntemler psikolojik olarak da yorucu olabilir. Diyet uygulandığında normal bireylere nazaran fazla açlık yaşamak, el ayak titremesi de normal değildir. Altında yatan şeker hastalığı olabilir. Aynı şekilde tiroid bezlerinin hızlı çalışmamasından kaynaklı kilo vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Doktor tarafından ölçümlerinizi yaptırarak sonrasında adımlara geçmelisiniz.

2- Hayat Düzenini Değiştirmek| Evde Kilo Vermenin Yolları

Kilo almanın en temel sebeplerinden birisi yanlış bir hayat düzenine sahip olmaktadır. En kolay kilo verme yöntemini mi merak ediyorsunuz? O zaman hayatınızda değişiklik yapmalısınız. Ortada yanlış giden bazı sebeplerden ötürü bu durumdasınız. Dur demenin en kolay yolu ise değişikliği kabullenerek ilerlemektir. Ancak bunu zorunluluk olarak görmeli içinizden geleni yapmalısınız.

en-kolay-kilo-verme

Hayat düzeninin değişmesinden kasıt ne ve kolay kilo verme yöntemleri ile bunun alakası ne? Eğer soracak olursanız içilen sigara ve alkolün dahi kiloda etkisi büyüktür. Sigarayı bıraktığımda çok kilo alacağım düşüncesi tamamen ön yargıdır. Aynı şekilde alkol içerisinde barındırdığı maddeler neticesinde halk arasında ifade edilen ‘bira göbeği’ tarzında kilo oluşumuna sebep olacaktır. Zararlı alışkanlıklardan uzaklaşarak ilerlenmelidir.

3- Uygun Bir Diyet Listesi Hazırlamak

En kolay kilo verme denildiğinde akıllara tabiki ilk olarak diyet listesi gelir. Ancak diyet listesi oluşturmanın da gerektirdiği uzmanlıkları bulunmaktadır. Kişisel olarak verilen besinler tüketilmelidir. Herhangi bir kişide fayda sağlayan diyet size yarayamayabilir. Çünkü insan metabolizması herkeste aynı çalışmaz. Sonuç alamadığınız takdir de psikolojik olarak da çöküntü yaşarsınız. 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi tamamen yalan ve sağlıksız olacaktır.

en-kolay-kilo-verme

Diyetisyene başvurularak kendinize özel ve en uygun listelere erişim sağlayabilirsiniz. Özellikle uzmanlar tarafından kısa süreliğine değil uzun dönemde kullanılacak listeler oluşturulur. Yani diyet mantığı her şeyi tamamen kesmek anlamına gelmez! Yasak olan cazip gelecektir. Ancak doğru adımlarla oluşturulduğunda uygulaması zor değildir. Mesela karbonhidrat tüketimi önerilmez diye düşünülür, lifli karbonhidratları tüketerek doğru şekilde ilerleme sağlamalısınız.  Protein ağırlıklı yemek doğru yöntem olacaktır.

4- Spor Olmazsa Olmazımız!

en-kolay-kilo-verme
En Kolay Kilo Verme

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler arasında elbette ki spor bulunur. En kolay kilo verme şekillerini hayatınıza entegre ettiğinizde eğer fazla kiloluysanız sarkmalar yaşanabilir. Ancak spor ile sıkılaşarak zayıflayabilirsiniz. Aynı zamanda hayalinizde kaslı bir vücut yapısı varsa kiloyu kasa çevirmek de mümkündür. Olmazsa olmaz kardiyo yöntemleri ile yağlardan kolay kurtulmak mümkündür. Yağ yakmak adına yeşil çay ile desteklemek mümkündür.

5- En Kolay Kilo Verme için Su Aksatılmamalı

en-kolay-kilo-verme

 

Zayıflamanın yolları 1 haftada mümkündür ancak bu hayal edilen gibi 10 kiloda olamaz, olmamalıdır. Çünkü kolay kilo verme yöntemleri her zaman sağlıklı olmayacaktır. Metabolizmanızı hızlandırmalısınız bunun için ise su temel tüketim kaynağı olacaktır. Vücut kitle endeksi verisine göre gün içerisinde içilmesi gereken su miktarını ölçebilirsiniz. Ölçümleriniz doğrultusunda daha sonra düzenli olarak takibini oluşturmalısınız.

 

Sağlıksız ama Hızlı Kilo Verme: Zararları Nelerdir?

En kolay kilo verme aşamaları konusunda sağlıklı ya da sağlıksız olduğu fark etmeksizin bir araştırma yapılabilir. Hatta kişiler 2 haftada en hızlı kilo verme uğruna çok sağlıklık durumları uygular. Bu oldukça sakıncalı bir durumdur. Karşılaşılabilecek durumlar tahmin edilenin ötesinde olacaktır. Örneğin kilo vermek adına kullanılan ilaçların birçok kadının hayatını kaybetmesine sebep olduğu bilinir.

en-kolay-kilo-verme

Sadece ilaç kullanımı değil beslenme noktasında yapılacak yanlış tercihler de kötü sonuçları doğurur. Kişiler:

  • Bilmediği bir hastalığa yakalanabilir,
  • Vücut direnci düşer,
  • Bağışıklık sistemi zayıflar,
  • Sarkmalar meydana gelir,
  • Halsizlik üst seviyede yaşanır,
  • Hızlı kilo kaybı enerji kaybı demektir bu da organların doğru çalışmasını engeller.

10 Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kilo vermek sağlık sorunu olmadığı müddetçe imkansız değildir en kolay kilo verme yöntemleri ile uygulanabilir. 10 kilo vermek istiyorum diyen her kadın ve erkek rahatlıkla bunu başarabilir. Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler konusuna dikkat etmek daha fazla kilo vermeyi sağlayacaktır. Önemli olan yazımızın önceki kısmında da anlattığımız maddeleri göz önünde bulundurarak daha çok sağlıklı kilo vermektedir.

en-kolay-kilo-verme

Kilo vermenin en zor olduğu alanlardan birisi ise basenlerdir. Özellikle genetik bir yağlı cilde sahipseniz yetersiz durumlar kalabilir. Daha ileri boyutta sağlığı direkt tehdit edeceğinden operasyonların gerektirdiği de bulunur. Basen inceltme operasyonunu daha önce duymuş muydunuz? Basen İnceltme Operasyonu | 3 Farklı Basen Eritme Yöntemi  yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz!

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir