1. Ana Sayfa
  2. Aşk ve İlişkiler
  3. Eşim Beni Aldatıyor mu? 5 Noktaya Dikkat!

Eşim Beni Aldatıyor mu? 5 Noktaya Dikkat!

esim-beni-aldatiyor-mu

İlişkisi bulunan her kişinin en büyük korkusu eşim beni aldatıyor mu sorusuna evet yanıtını almasıdır! İlişki içerisinde geçen zaman, kişilerin istekleri kimi zaman aldatmalara yöneltir. Kişilerin paylaşım noktalarında kopukluk durumu oluşması özellikle aldatılma vakalarını genel olarak arttırmaktadır. Her ne kadar herkes tarafından ilişkim çok güzel beni aldatmaz, düşüncesi olsa da aldatma vakaları fazladır. Peki eşiniz sizi gerçekten bir süre boyunca aldatıyor mu?

Eşim Beni Aldatıyor mu Nasıl Öğrenirim?

Aldatılma vakaları incelendiğinde özellikle erkeklerin bu durumu yaşattığı görülmektedir. Kadınlar tarafından da aldatılmalar gerçekleşse de erkeklerin üstünlüğü bulunur. Eşim beni aldatıyor mu nasıl öğrenirim gibi araştırmalar da bu yüzden çıkmaktadır. Hatta eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız Kadınlar Kulübü gibi kadın sitelerinde tartışmalar oluşturulmaktadır. Eşim beni aldatıyor mu testi sayesinde siz de bu durumu gözden geçirebilirsiniz!

1- Davranışlarını Gözden Geçirin

Davranışları gözlemleyerek eşim beni aldatıyor mu konusuna açıklık getirebilirsiniz. Aldatan erkek psikoloji nasıl olur merak ediyor musunuz? Aldatan kişi ister istemez davranışları ile bunu karşı tarafa yansıtır. Özellikle kadınlar tarafından ortaya koyulan değişiklik kısa sürede hissedilir. İlişkinizi baştan sona gözden geçirmek bu açıdan faydalı olacaktır.

esim-beni-aldatiyor-mu
Eşim Beni Aldatıyor mu

Peki nasıl bir gözden geçirme yapılmalıdır? Öncelikle paylaşım yaptığınız alanlara dikkat etmelisiniz. Eskiye nazaran bir azalma söz konusu mu? Elbette size karşı davranışlarının değişmesinin altında yatan farklı sebeplerde bulunur. Ancak aldatma olayları incelendiğinde aldatan kişinin sevgilisi ve eşine karşı hiç olmadığı kadar farklı yaklaştığı görülür. Bu durumu ilgisizlik, soğukluk olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda unutmamalısınız ki aşırı ilgi de göstermek bir belirti olabilir.

2- İletişiminiz Ne Durumda?

esim-beni-aldatiyor-mu

İletişiminiz eskiye nazaran çok azaldıysa hatta neredeyse hiç kalmadıysa eşim beni aldatıyor mu kuşkusunu yaşamanız çok doğal! İnsanlar yaşamlarında oluşan bazı olaylardan dolayı psikolojik problemler yaşaması ile birlikte içine kapanır. Ancak eşinizin başından geçen kötü olaylara karşı bilginiz olacağını düşünüyoruz. Ortada herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen sizinle muhabbet etmek yerine sürekli telefon ve televizyonla ilgileniyorsa bir düşünmelisiniz.

3- Eşim Beni Aldatıyor mu | Sürekli Eleştiri

esim-beni-aldatiyor-mu

Yapılan araştırmalara göre aldatan kişiler karşı taraf ile doğrudan ilişkisini bitirmek yerine soğutma yoluna gitmektedir. Bir bakıma bu durum karşıdaki kişinin ilişkiyi sonlandırması adına baskıdır. Hayatınızdaki insan eğer hiç olmayacak problemleri büyütüyor ve sürekli eksikliğinizi vurguluyorsa bir anormallik olabilir. Çoğu zaman aldatma olmasa dahi özgüveninizi çok zedeleyeceğinden ilişki içerisinde olmaması gereken bir durumdur. İyi bir davranışın altında dahi zaman zaman büyük bir eksiklik arıyorsa kanıt olarak sayılabilir.

4- Kendine Olağandışı Bakım Yapma

esim-beni-aldatiyor-mu

Kocam beni aldatıyor mu nasıl anlarım Kadınlar Kulübü başlığı üzerinde ve senelerdir televizyonlar sayesinde de tanık olduğumuz bir noktadır.  Gerek kadın gerekse erkekler olağandışı bir bakım yapıyor ve ekstra bu durum için çaba gösteriyorsa ortada yanlış giden şeyler var demektir. Daha önce kullanmadığı ve tarzı olmayan kıyafetler, pahalı parfümler ve değişik saç kesimleri size yol gösterici olacaktır. Sizin için  bakım yapmadığı müdddetçe ortada başka bir şey olduğu gerçeği bulunur.

5- Vakit Geçirmemek Adına Bahaneler!

esim-beni-aldatiyor-mu

Eşim beni aldatıyor mu testi noktasında en etkili durumlardan birisi de vakit geçirmemektedir. Vaktini sürekli olarak farklı alanlara, kişilere aktarıyorsa size karşı bir ilgi eksikliği yaşıyodur. Gün içinde yaptıklarından hiç bahsetmemek, sürekli televizyon odaklı olmak bu alanların başında gelir. Gece beraber uyumamak adına sürekli olarak televizyon karşısında uyumak, koltukta sızıp kalmak verilebilecek örnekler arasındadır.

Eşim Beni Aldatıyor mu Testi Ne Kadar Güvenilir?

Aldatılıyor muyum testleri kadınlar tarafından şüphe duyulan noktalar da uygulanmaktadır. Genel olarak aldatma vakalarında karşı tarafı suçlama eğilimi gözükür. Ancak şu bir gerçektir ki tüm bunların kuruntu olma ihtimali de bulunur. Aşırı kıskançlık, ilgi odağı olma istekleri yüzünden dolayı olaylar yanlış yorumlanabilmektedir. Bu durumu ayırt etmek için dikkat edilmesi birkaç nokta bulunur.

esim-beni-aldatiyor-mu

Eşim beni aldatıyor mu diye düşünmeden önce şunu düşünün: Daha önce sevgililerinizde de bu tarz duygulara kapıldınız mı? Sevgiliniz olmadıysa aile içerisinde, arkadaş ortamında ilginin sizde olmak adına çabalarınız oldu mu? Bu sorulara cevabınız evet ise sorunun psikolojik olarak sizde olabileceği ihtimalleri daha ağırdır. Psikolojik sorunlar arasında bulunan paranoid durumlarında belirtisi olduğundan bir uzman desteği almak gerekebilir ya da düşüncelerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Eşim Beni Aldatıyor mu Programı Bulunuyor mu?

esim-beni-aldatiyor-mu

Eşinizin sizi aldattığına dair düşünceleriniz bulunuyorsa bu noktada farklı uygulamalar bulunmaktadır. Konum bilgisi, saat kaçta nerede olduğuna dair bilgiler edinebilirsiniz. Farkında olmadan yapacağınız bu adım neticesinde yalan söyleyip söylemediğini ölçmek için çaktırmadan kontrol edebilirsiniz. Ancak şüpheleriniz yanlış çıkabileceği bir durumda siz güven duymayan insan profiline düşebilirsiniz. Bu yüzden program kullanmadan eşim beni aldatıyor mu fal gibi aşamalara geçmeden iyi düşünmek gerekir.

Aldatan Erkek Psikolojisi Nasıl Olur?

Televizyon ekranlarında farklı diziler tarafından aldatılma konuları ele alınmaktadır. Özellikle duygusal olan ve kıskançlık oranı yüksek olan kişiler tarafından etkilenmeler daha fazla olacaktır. Sadakatsiz dizisi de televizyon dünyasında aldatmayı konu aldığından şüpheler giderek artmakta ve araştırmalar yapılmaktadır.

esim-beni-aldatiyor-mu

Eşim beni aldatıyor mu diye araştırma yaptıysanız  içinizde mutlaka bir kuşku bulunmaktadır. Aldatan erkek psikolojisini bu açıdan bilmeniz önemli olacaktır. Aldatma noktasında psikolojik durumlar iki aşamalı oluşmaktadır. İlki, erkek kişisinin partneri tarafından beğenilmediğinden dolayı sürekli mızmızlanması, aşağılanması durumudur. Karşı tarafa kendisinin mükemmel olduğunu ve daha iyilerine layık olduğu düşüncesini aktarır.

esim-beni-aldatiyor-mu

İkinci ihtimal zinciri ise normale nazaran daha fazla ilgi göstermesidir. Araştırmalar gösteriyor ki erkekler aldatma olayı sonrasında yaşadığı pişmanlık durumu ve aynı zamanda karşı tarafın yanlış düşünmesini engellemek adına ilgisini arttırıyor. Normale nazaran eşiniz size ekstra bir ilgi gösteriyorsa dikkatli olmalısınız. Elbette ki sevgisinin de etkili olabileceği ihtimalini düşünerek!

esim-beni-aldatiyor-mu

Aldatma psikolojisini en derin şekilde ele alan Sadakatsiz dizisi 2020 yılına bomba gibi düştü. Aldatan erkeğin düşünceleri ve aldatılan kadının davranışlarını gözler önüne sermesiyle izleyiciler tarafından çok sevildi. 2020 Yılına Damga Vuran Dizi Sakatsiz Hangi Gün Hangi Kanaldadır yazımıza göz atarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yorum Yap