1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Bakım ve Güzellik
  3. 2021 Yılında İp Askı ile Badem Göz Sahibi Olmaya Ne Dersiniz?

2021 Yılında İp Askı ile Badem Göz Sahibi Olmaya Ne Dersiniz?

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

2021 yılında ip askı ile badem göz yaptırarak bakışlarınızda derinlik kazanmaya ne dersiniz? Badem göz, geçen sene olduğu gibi bu sene de popüler bakışlar arasında yer alıyor. Ünlü isimler özellikle farklı yöntemlerle bu bakışa sahip olmaya çalışıyor. Sizler de doğru bir uzmanın elinde dilerseniz ameliyatlı dilerseniz ameliyatsız şekilde badem göz sahibi olabilirsiniz!Peki badem göz estetiği nedir, badem göz estetiği nasıl yapılır?

Badem Göz Görünümü Nasıldır?

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

Badem göz görünümünün karakteristik özellikleri vardır. Çekik göz ile yuvarlak göz arasında bir görünüme sahiptir. Tam olarak çekik bir göz denilemeyecek kadar yumuşak bir geçişi vardır. Bunun yanı sıra çoğu insanda bulunan yuvarlak gözü de hafif çekik göstermektedir. Aslında açıklaması zor olan bu göz yapısını ünlü isimlerde sık sık görüyorsunuz. Seda Sayan, Dilan Çiçek Deniz bu isimlerin başında yer alıyor.

Badem Göz Nasıl Elde Edilir?

Estetik alanda yapılan değişiklikler teknolojinin gelişmesi ile mümkün kılınmaktadır. Geçmiş zamanda bugünün şartlarını elde etmek mümkün değildi. Özellikle göz estetiği çok geride kalmış bir alandı. Ancak şimdiki şartlarda farklı yöntemlerle göz görünümünde değişiklik elde edilebilmektedir. Badem göz sahibi olabilmek için tercih edilebilecek iki yöntem bulunmaktadır.

Ameliyat Badem Göz Estetiği

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

İlki göz kapaklarında yapılacak değişimler ile elde edilen ameliyat yöntemidir. Diğer yönteme nazaran süreç ve ameliyat sonrası toparlanma daha zor olabilmektedir. Aynı zamanda fiyatında da artış söz konusudur. Ancak kalıcılık açısından bakıldığından tekrar bir operasyon geçirilmediği müddetçe aynı şekilde kalabilmektedir.

İp Askı ile Badem Göz

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

İp askı ile badem göz ise değerlendirilebilecek ikinci yöntemdir. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilmesi kişilerin tercih etmesinde ciddi bir etkendir. Ameliyata nazaran anestezi dahi uygulanmamaktadır. Çok rahat bir şekilde acısız uygulama yaptırabilirsiniz. Üstelik toparlanma süreci de daha hızlıdır. Ameliyatlı yönteme göre kalıcılığı daha kısa sürelidir. Fransız ip askı yöntemi olarak da adlandırılan bu yöntemi 2 senede bir tekrarlamanız gerekir.

2021 İp Askı ile Badem Göz Fiyatları

Estetik alanda yapılan birçok operasyonun fiyatı kendi içerisinde değişiklik göstermektedir. Özellikle kaza, travma sonucu zorunlu bir durum oluşmadığı müddetçe devlet tarafından herhangi bir şekilde ücret karşılanmayacaktır. Bu yüzden genelde özel kliniklerde güvenilir uzmanlar tarafından işlemler gerçekleştirilir. Peki ameliyatsız badem göz estetiği fiyatları nelerdir?

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi
İp Askı ile Badem Göz

Badem göz estetiği fiyat yorumlar incelendiğinde ortalama bir fiyat bilgisine ulaşabilmek mümkündür. Estetik operasyon için ortak bir paydadan söz etmek maalesef mümkün değildir. Gerek uzmanların sahip olduğu tanınırlık gerekse bulundukları şehir ip askı ile badem göz fiyat listesini değiştirecektir. İşlemi gerçekleştirenlerin belirttiği fiyatlara göre ortalama 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişiklik bulunmaktadır.

İp Askı ile Badem Göz Nasıl Yapılır| Badem Göz Askısı Yaptırma Süreci

Fransız askı ile badem göz yaptırma yöntemi belirli adımların izlenmesi ile elde edilir. Uzmanlar tarafından göz kenarında bulunan şakaklardan işlem için yer açılır. Burada kas yapısına ve planlanan görünüme uygun şekilde ipler eklenir. Estetik ipler, kaslara uyum sağlayan ancak 2 sene gibi bir kullanım süresi bulunan malzemelerdir.

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

İplerin, uygulandığı alandan şakaklara doğru uzatılması ile işlem tamamlanır. Böylece göz yapısı hafif çekik ama dolgun bir görünüme sahip olacaktır. İşlem tehlikeli değildir ancak doğru bir uzman tarafından yapıldığı müddetçe bu mümkündür. Öyle ki Seda Sayan’ın Fransız askı yaptırırken sosyal medyada gönderi paylaşacak kadar kendini iyi hissettiği görüldü.

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

İp askı ile badem göz yaptırdıktan sonra süreci iyi yönetmek gerekir. Uygulanması gereken davranışlar, uyulması gereken kurallar bulunur. İp askı ile badem göz yaptıranlar Kadınlar Kulübü gibi platformlar aracılığıyla bilgilendirme de yapmaktadır. Genel olarak:

  • Birkaç hafta ağır spor yapmamak,
  • Kafayı vücuttan aşağı tutmamak,
  • Yüksek yastıkta yatmak,
  • 1-2 hafta makyaj yapmamak,
  • Yüze baskı uygulayacak durumlardan kaçınmak uygulanması gerekenler arasındadır.

Göz estetiği sonrası görünümün tam oturması adına bu sürece dikkatli yaklaşılmalı ve uzman tarafından verilen tüm bilgilere uyulması gerekmektedir.

İp Askı ile Badem Göz Yaptıranlar Listesi

Ünlüler dünyasında birçok kadın badem göz görünümünü kazanmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yönteme başvurmuştur. Sürekli olarak toplum önünde olmaları, estetik operasyonlara başvurmalarında önemli bir sebep olmaktadır. Badem göz denildiğinde de akıllara gelen bazı bilinen isimler vardır.

1- Dilan Çiçek Deniz Badem Göz

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

İp askı ile badem göz denildiğinde Dilan Çiçek Deniz mutlaka bahsedilmesi gereken isimlerden birisidir. Gözleri ve bakışları ile ayrı bir güzelliğe sahip olan genç oyuncu, gözlerinden operasyon geçirmiştir. Hatta geçmiş magazin haberlerinde ip askısının ortaya çıktığı görüntüler çok konuşulmuştur.

2- Seda Sayan

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

Seda Sayan estetik dünyasında ayrı bir yere sahip ünlüdür. Yaptırdığı operasyonlarla adından bahsettiren şarkıcı, Fransız askı uygularken bunu canlı canlı İnstagram hesabında paylaşmıştı. Estetik doktoru reklamı mı diye sorulara da sebep olmuştur. İp askılarının da görüldüğü bu videolarında hiçbir acı çekmediği görülüyordu.

3- Danla Biliç

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

Danla Biliç ip askı yöntemi ile göz yapısını değiştirdiği bilinse de aslında kendisi cerrahi yani ameliyat yöntemini tercih etmiştir. Eskiden de çekik bir göz yapısına sahipti. Ancak düşük göz kapaklarından da şikayetçi olduğundan göz kapağı ve gözlerinde bu tarz bir değişimi hedeflemiştir.

4- İp Askı ile Badem Göz Sahibi: Kendall Jenner

İp askı ile badem göz sadece Türkiye de değil, dünyada da oldukça meşhurdur. Estetik alanında Türk doktorların başarısı ise birçok kişinin yurt dışından gelerek ülkemizde bu operasyonu gerçekleştirmesine sebep olmaktadır. Kendall Jenner bir Türk doktoru tercih etmese de ip askı ile göz yapını değiştirdiği bilinmektedir.

ip-aski-ile-badem-goz-sahibi

Badem göz operasyonu her ne kadar kadınlar tarafından çokça tercih edilse de gözaltı morlukları herkes için bir problem olabilmektedir. Göz kadar göz çevresinin de görünümü tüm bakışınızı etkileyecektir. Gerek yorgunluktan gerekse doğuştan gelen gözaltı morluklarını geçirmenin yolları da vardır. Gözaltı Morlukları için İyi Gelebilecek 9 Yöntem Nedir yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap