İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Bakım ve Güzellik
  3. Kaş Kaldırma Botoksu Nedir? 3 Yöntem ile Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Botoksu Nedir? 3 Yöntem ile Kaş Kaldırma

kas-kaldirma-botoksu-nedir

Düşük kaş görüntüsünden şikayetçi misiniz, kaş kaldırma botoksu daha önce duydunuz mu? Volume olmayan kaş yapıları kişileri olduğundan yaşlı gösterir. Bu gibi mevcut problemleri olanların sayısı ise oldukça fazladır. Ancak durum atlatılması imkansız bir durum değildir. Kısa sürede yüksek kaşlara sahip olmak isterseniz yazımız tam size göre!

Kaş Kaldırma Nedir? Neden İhtiyaç Duyulur?

Kaş yapıları her kişide farklı şekilde olmaktadır. Kimi bireyler kaşlarının duruş pozisyonundan çok şikayetçidir. Normale nazaran daha düşük bir yapıya sahip olması ise şikayetçi oldukları noktaların başında gelir. Aşağı doğru yönü bulunan kaşlar kişilerin olduğundan daha farklı görünmesine yol açmaktadır. Rekonstrüktif cerrahi bu alanda etkin rol oynar. Şikayetler sonucunda ise kaş kaldırma için yöntemlere başvurulur.

kas-kaldirma-botoksu-nedir
Kaş Kaldırma Botoksu

Kaş kaldırma botoksu, ameliyatı bunlardan sadece birkaçıdır. Yazının ilerleyen bölümünde yöntemlerin her birine değinilecektir. Peki kimler neden ihtiyaç duyar? Sorunun cevabı içerisinde gizlidir. Kişiler:

  • Çok daha estetik bir görünüm,
  • Gençleşmek,
  • Mevcut kırışıklıkların giderilmesi,
  • Orantısız durumu ortadan kaldırmak amacı ile yöntemlere başvurur.

Her yaştan bireyin gerçekleştirmesi ise mümkün değildir. Belirli yaş aralıklarına sahip bireyler işlemleri gerçekleştirebilir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyat ya da kaş kaldırma botoksu yöntemleri sayısız olmaktadır. Tek bir yöntemin bulunmaması kişilerin korkularına dair çözümler bulmasına da yol açar. Botoksla kaş kaldırma Kadınlar Kulübü tartışmaları arasında bu konuya yer verilmiştir. Farklı yöntemlere dair oluşturulan yorumlar neticesinde kadınlar arasında belirli bir yöntem seçilerek hareket edilir.

1- Kaş Kaldırma Ameliyatı| Endoskopik Kaş Kaldırma

En sık başvurulan yöntemler arasında ameliyat gelmektedir. Ünlü isimler tarafından yaygınlaştırıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Estetik alanda oluşturulan gelişmeler doğrultusunda farklı bireyler de başvurmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde en sık ip ile gerdirme ve kaldırma bulunmaktadır. Son zamanlarda Seda Sayan gibi ünlü isimler bu yöntemle bir şekilde göz önünde bulunur.

kas-kaldirma-botoksu-nedir

Kaş kaldırma botoksu ile kıyaslandığında daha uzun süreli olmaktadır. Açılan ameliyat bölgesi içerisinde Fransız yöntemi olarak adlandırılan ipler kaslara tutturulur. Kasların ip sayesinde daha yukarıya alınması sağlanır. Bu yöntem sayesinde kas şekilleri değişeceğinden alan içerisinde gerilme gerçekleşir. Gerilme ile birlikte kaş daha yukarı kalkar.

2- Dolgu ile Kaş Kaldırma

Dolgu estetik alanda kullanılan en sık yöntemlerden birisidir. Yüzün farklı alanlarında tercih edilir. Kaş kaldırma yöntemleri arasında da çok sayıda tercih edilir. Dolgu ile kaş kaldırma işlemi diğer yöntemlere göre daha kısa sürmektedir. Ancak uzman birisi tarafından yapılması önem taşır. İşlem sonrasında pişmanlık yaşamamak adına güvenilir doktorlara başvurmak gerekir. Kaş arası da uygulandığı bilinir.

kas-kaldirma-botoksu-nedir

Kaş kaldırma botoksu ile farkı dolgu belirli bir sıvının enjekte edilmesi ile birlikte kaş çizgisinin hemen altından bir şişme oluşturulur. Yüz dolgusu olarak adlandırmak mümkündür. Mevcut dolgu sıvı alanda şişme oluşturacağından kaşın şeklinde de değişim meydana getirecektir. Bu işlem neticesinde kaş daha yukarı kalkar. Ancak botoks gibi kırışıklık gibi durumlara etki etmez. Süresi de daha kısadır. Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri arasında bulunur.

3- Ameliyatsız Kaş Kaldırma| Kaş Kaldırma Botoksu

Botoks yöntemi de kadın ve erkekler tarafından özellikle kırışıklık gidermek adına uygulanan kısa süreli estetik operasyonlarıdır. Kişiler kaş çevresinde ve yüz germe de tercih etmektedir. Enjektör sayesinde enjekte edilen sıvı alandaki gerginliği arttırır. Kırışıklıkları yok edeceğinden dolayı kaşların aşağı doğru düşmesine engel olunmaktadır.

kas-kaldirma-botoksu-nedir

Kaş kaldırma botoksu kısa süreli gerçekleşmesinden dolayı giderek daha fazla tercih edilmektedir. Ancak botoks konusunda bilinmesi gereken bazı durumlar bulunur. Bunlardan ilki her yaştan birey için uygun değildir. 18 yaşını doldurmuş kişiler tarafından yapılabilir. İkincisi ise botoks yöntemi kesin bir sonuç değildir. Etkisi 6 ay kadar sürer. 6 ayın sonunda kaşlar eski haline kavuşmaktadır.

Kaş Kaldırma Botoks Fiyat 2020 Listesi

kas-kaldirma-botoksu-nedir

Kaş botoksu fiyat listesi kişiler tarafından merak edilmektedir. Operasyon öncesi dikkat edilen temel unsurlar arasında yer alır. Bu durum da oldukça doğaldır. Estetik operasyonlara dair bir bilgi paylaşımı internet üzerinde yasaktır. Ancak yaptıran kişiler tarafından belirtilen fiyatlar aşağı yukarı benzer olmaktadır. 2.500 TL ile başlayan süreç çok bilindik uzmanlar elinde 5.000 TL civarına da ulaşmaktadır.

Kaş Kaldırma Botoksu| Kaş Botoks Öncesi Sonrası Değişimler

Kaş kaldırma botoksu öncesi kişiler temelde özgüvensizlik yaşamaktadır. Yaşlarından farklı bir görünüme sahip olmaları bu durumu giderek tetikler. Aldıkları karar doğrultusunda bu durumu değiştirmeyi hedeflerler. Sonuç itibari ile araştırmaları neticesinde alanından uzman bir doktor ile anlaşılarak süreç içerisine girilmektedir. Ancak doktor bulma ve botoksu yapma ile işlem bitmemektedir.

kas-kaldirma-botoksu-nedir

Botoks gibi işlemler sonrasında alan içerisinde bir iki gün süreli morluklar meydana gelmektedir. Morlukların kalıcı olmadığına dair emin olunması gerekir. Bunun yanı sıra kaş botoks öncesi sonrası büyük bir değişimi kısa sürede beklememelisiniz. İlk andan itibaren farklılığı sezmeniz mümkün ancak net sonucu 1-2 hafta içerisinde alırsınız. 6 ay boyunca yeni kaş yapınızı kullanabilir sonrasında işlemi yenileyebilirsiniz.

kas-kaldirma-botoksu-nedir

Kaş konusunda çözüm bulabileceğiniz üç farklı yöntemden sizler için bahsettik. Ancak kadınların estetik konusunda kaygıları bununla da sınırlı kalmıyor. Bel, basen ve bacak bölgeleri konusunda da başvurulacak estetik yöntemleri mevcuttur. Bunlardan birisi de basen inceltmektir. Basen İnceltme Operasyonu| 3 Farklı Basen Eritme Yöntemi yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap