1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Bakım ve Güzellik
  3. 3 Farklı Nazolabial Çizgi için Krem Sayesinde Kırışıklıktan Kurtulmaya Ne Dersiniz?

3 Farklı Nazolabial Çizgi için Krem Sayesinde Kırışıklıktan Kurtulmaya Ne Dersiniz?

nazolabial-cizgi-icin-krem

Gülümsemek her birimiz için kıymetli olsa da nazolabial çizgi için krem zorunlu kılar. Özellikle fazla mimik kullanımı ve nemsiz cildin olması çizgileri derinleştirir. Bu durumun ortaya çıkması için yaşlanmaya gerek yoktur. 18-19 yaşında dahi gülümseme çizgileri oluşabilir. Ancak önüne geçebilmek adına bazı yöntemleri bulunmaktadır. Rahatsız olunan çizgiler için bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Nazolabial Çizgiler Nasıl Geçer?

Nazolabial çizgiler oluşumu sonrası kimi bireyler büyük rahatsızlık duyar. Oluşan rahatsızlık sonrası nazolabial çizgiler nasıl geçer sorusunun cevabı araştırılır. Mevcut çizgilerin yok edilebilmesi adına gerçekleştirilebilecek birden fazla yöntem mevcuttur. Akıllara ilk olarak botoks ve kremler gelir. Ancak bununla da sınırlı kalmaz. Egzersizler, maske kullanımı ile de önleyebilir oluşanlar da yok edebilirsiniz.

nazolabial-cizgi-icin-krem

Yazı içerisinde nazolabial çizgi için krem önerileri hem satın alabileceğiniz hem de evde yapabileceğiniz şekilde verilecektir. Bunun yanı sıra burun çizgileri kenarı için krem dışında egzersizler ve botoks yöntemine dair bilgi almanız da mümkün olacaktır. Nazolabial kıvrımlar için dilerseniz kremlerle ilgili kısmı okumaya başlayabilirsiniz!

Nazolabila Çizgiler için Krem Önerileri

Nazolabial çizgilerin oluşumuna neden olan temel unsur cildin nem oranını kaybetmesidir. Elastik yapısı da bu sebepten dolayı giderek azalır. Cilt belirli bir süre sonrasında canlılığını yitireceğinden oluşan çizgiler giderek derinleşir. Kırışık doldurucu krem sayesinde sadece gülümseme çizgisine değil, kaş arası alın gibi noktalarda da kırışıklıklarınız için çözümler arayabilirsiniz.

1- Strivectin

nazolabial-cizgi-icin-krem

Yoğun kırışık doldurucu krem olarak nazolabial çizgi için krem önerilerinde ilk sıralarda yer alır. Sephora mağazalarından temin edilebilmektedir. Krem uzun bir tüp içerisinde bulunur. Mevcut özellikleri arasında ise kırışıklık önleyici, cildi yenileme ve kırışıklıkların giderilmesi bulunmaktadır. Strivectin Sephora sitesinde güncel fiyatı 120 TL olarak gözükmektedir. Nazolabial, kaz ayakları ve dikey kırışıklıklar için tercih edebilirsiniz.

2- Mila D’Opiz Skin Refine Wrinkle Filler

nazolabial-cizgi-icin-krem

Nazolabial çizgi için krem önerilerinden ikincisidir. Kırışıklık giderici ve cildi pürüzsüzleştirici etkisi bulunmaktadır. Kişiler makyaj bazı olarak da tercih edebilir. Makyaj öncesi kullanımı sırasında kırışıklık bulunan alana tampon hareketlerle uygulanır. Belirli bir uygulama vakti bulunmaz. Günde birden fazla kullanabilirsiniz. Makyaj öncesi kullanılıyorsa makyaj sonrası temizleneceğinden Mila D’Opiz Skin Refine Wrinkle Filler ürününü tekrar uygulayabilirsiniz.

3- NeoStara Line Lift Step

nazolabial-cizgi-icin-krem

NeoStara Line Lift Step kremi nazolabial çizgiler için krem arayışında olanlara birincil tavsiyelerimiz arasında yer alır. Diğer önerimize nazaran dudak üzerine uygulamamak gerekir. Aynı şekilde günde sadece iki kullanım öneriler arasında yer alır. Nazolabial çizgi krem dışında farklı kırışıklık alanlarında da kullanılabilir. Bilyeli başlığı mevcuttur. Ele alınarak değil direkt olarak kırışıklık bölgesine sürülüp uygulanmalıdır. 220 TL satış fiyatı bulunur. Sağlıklı bir cilt için güneş koruyucu kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

4- Evde Doğal Yöntemlerle Nazolabial Çizgi için Krem

Kişiler kimyasal içeriği bulunan kremlerin dışında evde doğal yöntemlerle nazolabial çizgi için krem yapmak isteyebilir. Her evde bulunabilecek malzemeler ile kısa sürede kreminizi oluşturabilirsiniz. Hatta oluşturduğunuz kreminizi nazolabial çizgiler için maske amacıyla da kullanmak mümkündür. Kullanım şekline karar vererek ilerleyebilirsiniz. Birkaç malzeme ile yapımına hemen başlayabilirsiniz.

nazolabial-cizgi-icin-krem

İhtiyacınız olan malzemeler 1 yumurtanın sarısı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, iki çay kaşığı hindistan cevizi yağı, bir tatlı kaşığı baldır. Tüm malzemeleri bir kap içerisinde harmanlayın. İyice karıştığına emin olana dek devam edin. Sonrasında buzdolabına koyup bir gece bekletin. Beklettikten sonra her gece yüzünüze sürün dilerseniz kuruduğunda yıkayın ve tonik sürün. Dilerseniz gece boyu yüzünüzde dursun ve sabah çıkarın. Faydasını göreceksiniz. Burun çizgileri kenarı için krem arayışındaysanız evde doğal olarak elde edebilirsiniz.

Nazolabial Çizgiler için Doğal Yöntemler Nelerdir? Nazolabial Çizgiler için Egzersizler!

Nazolabial çizgi için krem dışında farklı doğal yöntemlerde bulunmaktadır. Bunlardan ilki ev yapımı kremler diğeri ise nazolabial çizgiler için egzersizler olmaktadır. Egzersizler genellikle kişiler için zayıflama ve sağlıklı yaşam unsuru olmaktadır. Ancak iş bununla sınırlı kalmaz. Özellikle son birkaç senedir uygulanan yüz egzersizleri ciddi bir kitle tarafından takip edilmektedir. Siz de sürekli olarak uygulayabileceğiniz 3-5 dakikalık egzesizler ile kırışıklık giderebilirsiniz.

Nazolabial çizgiler için krem kullanmak istemeyen bireyler videoda yer alan egzersizleri belirtildiği gibi uygulayabilir. Yüzümüz çoğunlukta kaslardan oluştuğu için bu tarz hareketlerin belirli bir miktarda etkili olacağı kesindir. Yeter ki düzenli olarak gerçekleştirmeye devam edin.

Anında Kırışık Giderici Krem Gerçekten Var mıdır?

Anından kırışık giderici krem kişilerin nazolabial çizgi için krem arayışı sırasında karşısına çıkmaktadır. Günümüzde bu sektör içerisinde birçok marka anında kırışıklık giderdiğini iddia eder. Bu bir bakıma doğrudur. Kremlerin içerisinde yer alan malzemeler daha çok krem kıvamındaysa ve yüzde direkt olarak emilme gerçekleştirmiyorsa sağlanır. Mevcut durumda krem çizgilere dolacaktır.

nazolabial-cizgi-icin-krem

Oluşan çizgi doldurma neticesinde ise çizgilerin yok olduğu gibi bir his oluşabilir. Ancak sadece bir malzeme ile çukur alanı doldurduğunuz için böyle bir hisse kapılırsınız. Bu süreklilik oluşturacak bir durum değildir. Sürekli olarak tekrar edecektir. Aynı zamanda cildinizde plastik bir madde taşıyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. Bundan dolayı kesin sonuçlar için nazolabial dolgu gibi estetik yöntemlere başvurmaktır. Daha genç bir cilt için yardımcı olur.

nazolabial-cizgi-icin-krem
Nazolabial Çizgi için Krem

Nazolabial dolgu estetik bir operasyondur. Kremlere nazaran daha garanti sonuçlar almak isteyen kişiler tercih edebilir. Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde herhangi bir problemi oluşmaz. Nazolabial Dolgu Nedir? 2021 Nazolabial Dolgu Ücretleri yazımız ile daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Yap