1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Nazolabial Dolgu Nedir? 2021 Nazolabial Dolgu Ücretleri

Nazolabial Dolgu Nedir? 2021 Nazolabial Dolgu Ücretleri

nazolabial-dolgu-nedir

 

Kadın ve erkekler tarafından daha güzel bir görüntü için son zamanlarda nazolabial dolgu işlemi yaptırılmaktadır. Dolgu işlemleri günümüzde giderek yaygınlaşmıştır. Bunlardan sadece birisini oluşturan bu yöntem ile yüz üzerinde daha estetik bir hale sahip olmak mümkündür. Nazolabial yöntemi hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Yazımız ile bilginizi arttırabilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Latince kelimelerden türetilmiştir. Nazo burun, labial ise dudak ve ağız çevresini temsil etmektedir. İkisinin birleşim noktasını yansıtır. Dudak ve burunun hemen yanında oluşan çizgiler bu alanın adlandırılması olarak karşımıza çıkar. Halk arasında gülme çizgisi olarak bilinir. Gülümsedikçe ortaya çıkmasından bu yönde bir adlandırılmaya gidilmiştir.

nazolabial-dolgu-nedir
Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolgu da bu alanda gerçekleştirilen işlemlerdir. Dolgu alana maddenin enjekte edilmesidir. Çizginin doldurulması işlemi estetik yöntemlerle oluşturulmaktadır. Çizgiler belirli sebeplerden dolayı derinleşir. Gülümsenmediği zamanlarda bile ortaya çıkar. Bu da kişilerin daha yaşlı ve yorgun görülmesine sebep olur. Bundan dolayı işlem hyalüronik asit enjektesi ile  gerçekleştirilir.

Nazolabial Dolgu Yaptiranlar Neden Tercih Eder?

Estetik yöntemine başvuran kişilerin bu alanda farklı sebepleri olabilmektedir. Genel olarak incelendiğinde yazının önceki kısmında bahsettiğimiz üzere çizgilerin derinleşmesi ve yaşlılık görüntüsü bulunur. Uzmanlar tarafından genel olarak bu işlem 35-40 yaşlarında yaptırılması önerilmektedir. Bu yaşlarda çizgiler daha belirgin hale gelir. Ancak 18 yaşını geçmiş her birey isteği doğrultusunda başvurmaktadır.

nazolabial-dolgu-nedir

Nazolabial dolgu sonrası kişilerin elde edeceği avantajların sayısı yaptırılmasında etkili olur. Yani dolgu sonrası ortaya çıkacak sonucu bilenler daha çok yeltenir. Operasyon sonrası:

  • Ciltteki kırışıklığın azalması,
  • Daha genç görünüm,
  • Dinç durma,
  • Ağız ve çenenin hareketinin artması,
  • Kolajen miktarının artması ile daha pürüzsüz
  • Nazolabial estetiği yüz germe sağlar.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar Yorum Nelerdir| Nazolabial Dolgu Şikayet

Estetik ameliyat sonuçları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Özellikle doğru bir zaman aralığı değil ve yanlış doktor ile çalışılıyorsa hüsranla sonuçlanabilir. Kişiler öncelikle dolguya geçmeden doğru karar vermelidir. Yanlış sonuçlar sonrasında şikayetler ortaya çıkar ve geri dönülemez sonuçlar da mevcut olabilir. Yaptıran kişilerin yorumları ise sadece şikayetler üzerine odaklanmaz.

nazolabial-dolgu-nedir

Estetik dolgu uygulamaları arasında en yaygın yöntem nazolabial dolgu yaptıran kişiler genellikle yöntemin kısa sürede gerçekleştirilmesinden oldukça memnundur. Operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Çizgi üzerine enjektör yardımı ile dolgu malzemesi iletilir. Genellikle 1.2 ve 1.5 ml şeklinde uygulamalar yapılır. Bir anda yapılacağı gibi duruma göre nazolabial dolgu uygulamasının parça parça uygulamada gerçekleştirilir. 1 hafta içerisinde oturan dolgu ile çizgilerinden kurtulan ve aynı zamanda memnun kalanlarda bulunur.

Nazolabial Dolgu Fiyatı Nedir?

Nazolabial dolgu ücretleri yaptıracak kişiler tarafından sık sık araştırılmaktadır. Özellikle nazolabial dolgu fiyat Kadınlar Kulübü, sözlükler gibi platformlarda sıklıkla dile getirilir. Bunun üzerine tartışma konuları açılarak farklı şehir ve farklı semtlerdeki doktorların fiyatlandırmaları öğrenilir. Çünkü genellikle internet üzerinde doktorlar tarafından fiyatlandırmalar belirtilmez.

nazolabial-dolgu-nedir

Nazolabial dolgu fiyatları 2020 yılı içerisinde de araştırıldı. Ancak kişiler araştırmaları sonucunda gördüler ki forumlarda tartışılan fiyatlandırmalarda ciddi bir farklılık söz konusudur. Bu durumun oluşmasında çeşitli etkenler bulunmaktadır. Sizlerde fiyatları araştırırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. Belirtilen hususlar fiyatlandırmayı değiştiren noktalardır.

1- Uygulanacak Olan Dolgu Miktarı

nazolabial-dolgu-nedir

Öncelikle dolgu uygulanacak kişilerin ortak bir uygulama prensibi bulunmamaktadır. Yani, kişiler çizginin derinliğine bağlı olarak daha yüksek dolgu malzemelerine, yağ enjeksiyonu durumuna maruz kalabilirler. Bu durum da fiyatlarda doğrudan ilişkili olmaktadır. Çoğunlukla erkek ve kadınlar arasında bu noktada temel ayrımlar oluştuğu bilinir.

2- Uzmanın Tecrübesi ve Bilinirliği

Hiç şüphesiz nazolabial dolgu ücretleri belirlenirken doktorlar kendi isim ve marka değerlerini göz önünde bulundururlar. Kişiler tarafından bu konuda araştırmalar yapılmalıdır. Tanınır bir doktor doğal olarak fiyatını daha yüksek tutma hakkına sahiptir. Ancak bu burada bir konuya çok dikkat etmek gerekir. Toplum arasında önyargılar yanlış seçime yöneltebilir.

Mevcut olan önyargılardan birisi yüksek fiyatlı doktorların çok iyi işler yaptığı düşük fiyattakilerin ise işini iyi yapmadığı yönündedir. Bu oldukça yanlış bir durumdur. Elbette ki bilinen doktor fiyatını arttırmak konusunda özgürdür ancak ortaya çıkaracağı estetik operasyon neticesinde sonucu en iyi olacak diye bir kaide yoktur. Dikkat edilmesi gereken unsur popülerlikten daha çok müşteri yorumları ve deneyim olmaktadır.

3- Nazolabial Dolgu| Kliniklerin Bulunduğu Lokasyon

Nazolabial dolgu sırasında en etkili durumlardan birisi de klinik ve doktorun bulunduğu şehir olmaktadır. Örneğin Ankara estetik cerrahi fiyatları ile İstanbul arasında ciddi farklar oluşabilmektedir. Fazlalığın çok olduğu şehirlerde ucuz fiyatlı estetik operasyonlar bulmak mümkündür. Ancak az sayıda olana talep daha fazla oalcağı için fiyatlandırmalar da artış görebilirsiniz. Genel olarak bu tarz bir dolgu fiyatı 2.500 TL ile başlar ve 5 bin TL miktarına kadar artabilir.

nazolabial-dolgu-nedir

Nazolabial dolgu uygulaması enjekte edilen sıvı içerisinde bol sayıda kolajen bulunur. Çizgilerin yok olması ve daha genç bir görünüm için kolajenin önemini ne kadar biliyorsunuz? Üstelik bu maddeyi doğal yollardan elde etmek de mümkündür. 2021 Güncel Bilgileri ile Kolajen Nedir Nasıl Kullanılır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir