1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Youtube Reklam Engelleme Mobil 3 Uygulama ile Mümkün!

Youtube Reklam Engelleme Mobil 3 Uygulama ile Mümkün!

youtube-reklam-engelleme-mobil

Uygulama içerisinde sürekli olarak karşılaşılan reklamlar, Youtube reklam engelleme mobil çözümlerini ortaya çıkarıyor. Youtube video izleme platformu olarak kullanılmaya devam edilmektedir. Ancak hem uygulama tarafından eklenen hem de kanal sahipleri tarafından uygulanan reklamlar izleyicilerin canını sıkmaktadır. Neredeyse bir videoyu kesintisiz izlemek günümüzde imkânsız hale gelmiştir.

Youtube Reklam Engelleme Ne İşe Yarar?

Youtube uygulama ya da tarayıcı üzerinden kullanılabilmektedir. Herhangi bir video açtığınızda sürekli olarak Trendyol, oyun reklamları hatta kanal tanıtımları karşımıza çıkmaktadır. Öyle bir hal aldı ki bu durum kullanıcılar tarafından ‘ X reklamını izlemeye gelmiş gibiyim, her dakika reklam!’ gibi serzenişte bulunuluyor. Reklam eklenmesinin amacı ise para kazanmayı arttırmaktır.

youtube-reklam-engelleme-mobil

İzleyiciler bu durumdan artık çok sıkıldığından Youtube reklam engelleme mobil çözüm arayışına girmiştir. Uygulamalar ve bazı ayarlar sayesinde Youtube reklam engelleyici mobil üzerinden aktif kılınır. Yapılacak bu işlemler sayesinde:

  • Daha az internet kullanımı,
  • Kesintisiz video izleme,
  • Sadece video değil- uygulama içerisinde yer alan tüm reklamları engelleme gibi avantajları bulunur.

Android Youtube Reklam Engelleme Rootsuz Mümkün mü?

Youtube reklam engelleyici mobil üzerinden iki farklı yöntemle elde edilebilmektedir. Mobil Youtube reklam engelleme iOs ve Android üzerinde uygulamalar sayesinde gerçekleştirilir. Üstelik çoğu uygulama ücretsiz olarak sunulduğu için ulaşımı kolaydır. Yazı içerisinde size bu uygulamalardan bahsedeceğiz. Ancak her telefon belirli, ortak sürüme sahip değildir.

youtube-reklam-engelleme-mobil

Google Play üzerinde satışa sunulan Youtube reklam engelleme mobil uygulamaları için uygulama tarafından belirlenen sürüme sahip olmalısınız. Aksi takdirde uygulamayı indirmek için izni alamazsınız. Bu gibi durumlarda internet üzerinden root dosyası aratılarak normal indirme yöntemi ile elde edilir. Her dosya güvenilir olmadığından telefonunuz için zararlı yazılımlar olabilir. iOs yazılımlarında root yapılamamaktadır. Android Youtube reklam engelleme rootsuz mümkündür ancak kimi bireyler buna zorunlu kalmaktadır.

Youtube Reklam Engelleme Mobil Uygulamaları

iOs ve Android Youtube reklam engelleme 2020 yılında en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Reklamların taciz boyutuna varan gösterimleri ve sürekli karşılaşılması kullanıcıları bu yöne doğru sürükledi. Uygulamalar da bu yönlü geliştirilerek kişilere sunuldu ve sunulmaya devam ediyor. Çoğu firma tarafından bu konuda bir gelişim söz konusu olmaktadır. Başvurulabilecek birkaç uygulamadan sizlere bahsedeceğiz.

1- AdGuard Youtube Reklam Engelleme

Youtube reklam engelleme mobil uygulamalar konusunda en güvenilir olarak tercih edebileceğiniz uygulamalar arasında yer alıyor. Üstelik geliştirilen bu uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde uygulamaya açıktır. Hem Android hem de iOs üzerinden tercih edilebilmektedir. Uygulamanın avantajları bununla sınırlı kalmaz. Uygulamayı indirdiğiniz takdirde arka planda çalışırken Youtube dışında tüm sitelerde de reklamlar kaldırılmaktadır. İstenmeyen reklamlar için AdGuard tercih edebilirsiniz.

youtube-reklam-engelleme-mobil
Youtube Reklam Engelleme Mobil

Android üzerinden indirmek için tıklayınız. 
iOs üzerinden indirmek için tıklayınız.

2- Vanced Tube

Android reklam engelleme rootsuz olarak uygulanabilecek bir diğer yöntem ise Vanced Tube kullanmaktır. Mobil Youtube reklam engelleme iOs için de bu yöntem geçerlidir. Temelde uygulama reklam engelleyici özelliği olarak ayrı değildir. Youtube Vanced uygulamasının daha sade ve reklamsız geliştirildiği versiyonudur. Mevcut orijinal uygulamayı kullanmak yerine Youtube reklam engelleyici mobil uygulamayı tercih ederek reklamları engellemek için sadeleşmiş versiyonunu kullanabilirsiniz. Android için ve iOs işletim sistemi için uygundur.

youtube-reklam-engelleme-mobil

Android üzerinden indirmek için tıklayın.
App Store üzerinden indirmek için tıklayın.

3- Youtube Reklam Engelleme Mobil| AdBlock

Mobil Youtube reklam engelleme iOs ve Google Play üzerinde en çok tercih edilen bir reklam engelleyici uygulama AdBlock olmaktadır. Ortaya çıkışın ilk anından itibaren sayısız kişi tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizde de en yaygın uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Youtube reklam engelleme Samsung telefon kullanıcıları içinde tamamen uygundur. Ücretsiz kullanım imkânı mevcuttur.

youtube-reklam-engelleme-mobil

AdBlock, Youtube reklam engelleme mobil uygulama indirme noktalarından temin edilebilir. Her ne kadar birincil hedef video sitesi olsa da durum bununla sınırlı kalmaz. Tüm internet siteleri üzerinde uygulama aktif kılınır. Yalnız kişileri bir konuda uyarmak gerekir. Reklam engelleme uygulaması arka planda sürekli olarak açık bırakılırsa bataryada ciddi enerji kaybına yol açacaktır. Şarjınızı doğru kullanmak istiyorsanız sadece uygulama içerisinde aktif kılmalısınız.

Androind üzerinden indirmek için tıklayın.
App Store üzerinden indirmek için tıklayın. 

Youtube Reklam Engelleyici Chrome Yöntemleri Nelerdir?

Youtube reklam engelleyici mobil uygulamalar kadar Youtube reklam engelleyici Chrome yöntemleri merak edilmektedir. Öncelikle tarayıcı üzerinden giriş yaparken ayarlar kısmından vs bir düzenleme yapılması mümkün değildir. Burada etkili olacak unsur ekstra bir program ya da eklenti edinmektir. Programlar ile ekstra bilgisayarınızda yük yapmanıza gerek yoktur. Peki Google Chrome reklam engelleme nasıl yapılır?

youtube-reklam-engelleme-mobil

Youtube reklam engelleme mobil konu başlığında sizlere önerdiğimiz tüm uygulamalar Google eklenti sayfasında mevcuttur. Yapmanız gereken tek unsur, uygulamanın adını yazıp eklenti olarak aratmanızdır. Çıkan sayfada uygulamayı bulun. Uygulamayı indirin, bir dakika içinde inecektir. Sağ üst tarafta çıkan kısımdan eklentiyi aktif hale getirdiğiniz anda tüm sitelerde engelleme oluşturulacaktır.

youtube-reklam-engelleme-mobil

Youtube günümüzde çok küçük çocuklar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. İnternet ile sık haşır neşir olmak bazı problemleri ortaya çıkarabilmektedir. Göz bozuklukları, çabuk dikkat dağılması hatta otizm ile ilişkili olduğu bile düşünülmektedir. Dikkat dağınıklığı en çok görülen unsurlar arasındadır. Çağın Problemi: Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir? 10 Belirtisi yazımıza bakabilirsiniz.

 

Yorum Yap