1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İzleyebileceğiniz 8 Farklı En İyi Netflix Dizileri Önerisi

İzleyebileceğiniz 8 Farklı En İyi Netflix Dizileri Önerisi

8-farkli-en-iyi-netflix-dizileri

Boş zamanlarınızı en iyi Netflix dizileri ile değerlendirmeye ne dersiniz? Diziler hayatımızın olmazsa olmaz unsurları arasında neredeyse yer almaktadır. Kimileri için boş vakit değerlendirmesi iken kimi zaman bu alanda ciddi ilerlemeler sağlayan, iş olarak dizi inceleme yapanlar için daha önemlidir. Netflix de tam bu noktada dizi kategorisini geniş tutarak bireylere öneriler sunmaktadır. En iyi Netflix dizileri Türk ve yabancı kategori olarak izlenebilmektedir.

2021 En İyi Netflix Dizileri Listesi

En iyi diziler araştırması yapmak zamanınızın doğru geçmesine yardımcı olacaktır. Dizi listelerinde araştırma yaparken bazı noktalara dikkat etmek, hedeflediğiniz sonucu almanızda yardımcı olur. Dizilerde:

  • Dizi süreleri,
  • Dizinin aktif olarak devam edip etmediği,
  • Sonlandıysa kaç sezon olduğu,
  • Zaman zaman oyuncuları,
  • Mutlaka dizinin konusu araştırılmalıdır.

En iyi Netflix dizileri 2020 yılında çok araştırılmıştı. 2021 yılında güncellenen listeyi yazımızda bulabilirsiniz.

1- The 100 (IMDB 7.7)

Öncesinde oluşturulmuş bir dizinin Netflix üzerine taşınması ile izleme imkânı elde ediliyor. Dizinin konusu ütopik olarak oluşturulmuştur. Dünyanın başına gelen nükleer felaket sonrası yaşanılmaz bir hal almıştır. Bu durum ile birlikte dünya yüzeyinde her şey terse gitmeye başlar. Patlamadan bir asır sonra uzay istasyonundan görevlendirilmiş 100 kişi dünyayı araştırması için gönderilir. Dizi konu itibari ile hayatta kalma ve sürekli keşfi ile desteklenmektedir. 5 sezonu bulunur, dram ve bilim kurgu olarak işlenmiştir.

2- You (IMDB 7.8)

En iyi Netflix dizileri – Ekşi Sözlük üzerinde kullanıcılar tarafından önerilen yapıtlardan birisidir. Dizinin başlangıcı normal bir gidişata sahipken bir anlık kararlar ve başrol neticesinde olay tahmin edilmez bir yola giriyor. İlk bölümleri sıkılmadan izlediğiniz takdir de sonucu sizin memnun edebilecek bir durumdadır. Başrolde bulunan erkek oyuncunun düşünceleri, takıntılı bir yapısı ve bunu bir o kadar dışa yansıtmaması diziyi izlenir kılmaktadır. Dram ve gerilim kategorisinde yer alan dizinin 2 sezonu çekilmiştir.

3- Russian Doll (IMDB 7.9)

Komedi ve dram gibi iki farklı kategori altında yayınlanan dizinin konusu oldukça farklıdır. Nadia karakteri, katıldığı bir parti sırasında merdivenden düşerek hayatını kaybeder. Dizinin bu hızlı başlangıcı sonradan olacaklar için bir ipucu olarak görülse de öyle olmayacaktır. Nadia, bu ölüm sonrası yok olmaz. Aksine her ölümü sonrası tekrar tekrar yaşama dönerek başına geleceklerle mücadele etmektedir. Netflix doğaüstü dizileri arasında gösterilecek bu dizinin süresi 25 dakikadır ve bir sezon çekilmiştir.

4- The Blacklist (IMDB 8.0)

Aksiyon ve macera alanında en iyi Netflix dizileri arasında başlarda gösterilebilecek yapıtlardan birisidir. Raymond Reddington, FBI tarafından kırmızı listede aranan suçlulardan birisidir. Günün birinden hiç beklenmeyen bir şekilde polislere kendi isteğiyle teslim olur. Ancak bildiklerini anlatması için bir şart koyar, o da: FBI profil çıkarma uzmanı Elizabeth Keen ile çalışmak. Diziyi izlerken bir yandan Elizabeth ile Reddington arasındaki bağlantıyı çözmeye çalışacak bir yandan da Reddington tarafından oluşturulan suçluları yakalamak için oluşturduğu zekice planlara hayran kalacaksınız! Dizi 8.sezonu için onay alacak kadar sıkıcı olmayan ve düzenli izleyici kitlesine sahip olan yapıttır.

5- Elite

Gençlik dizisi kategorisi altında yer alan bir yapıttır. Bir grup gencin, okudukları okul hayatı ve özel hayat tercihlerini yansıtmaktadır. Gerek senaryo gerekse gençliğin özelliklerini yansıtmak amacıyla çok hızlı bir hayat yaşanmaktadır. Zaman zaman gülerken zaman zaman gerildiğinizi de hissedebilirsiniz. Dizinin seveni öyle çoktur ki Elite gibi Netflix dizileri araştırmaları da yapılmaktadır. Benzeri bir dizi olarak İtalyan yapımı Baby dizisi önerilmektedir.

6- The Originals (IMDB 8.2)

En iyi Netflix dizileri Onedio olarak önerilerimizden birisi The Originals oluyor. 8.2 gibi oldukça iddialı bir IMDB puanı, dizinin izleyiciler tarafından beğenildiğini de gösteriyor. Vampir Günlükleri serisinin dizi versiyonu olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Hatta filmin dördüncü sezon 20.bölümü The Originals bölümü ilk bölümü olarak kişilerin karşısına çıkıyor. En iyi Netflix filmleri gibi dizileri de benzer konulu filmlerin devamı olarak kişilerin karşısına çıkıyor. Doğaüstü dizilerinden biri olan The Originals vampir, kurt adamlar ve köylülerin arasında geçen bir konuyu ele alıyor.

7- Black Mirror (IMDB 8.8)

Efsane Netflix dizileri arasında tartışmasız Black Mirror yer alıyor. Aslında diziden ziyade kısa zamanlı belgeseller denilse çok da sırıtmayacaktır. Alışılmış olan sürekliliğe sahip dizilerden ayrılıyor. Her bölümde farklı bir konuyu farklı oyuncularla ele alan dizinin konusu ise oldukça ilginçtir. Teknoloji ve gelecek zamanın dünya, insan ve diğer canlılar üzerindeki etkilerini eleştirel bir şekilde ele aldığı görülüyor. Distopik konulara ilginiz varsa mutlaka şans vermelisiniz. Geleceğin olası hikayelerini konu alıyor.

8- En İyi Netflix Dizileri| Bir Başkadır

Ortaya çıktığı ilk andan itibaren Netflix Türk dizileri arasında farklı olacağını belli etti ve çoğu kişi için en iyi Netflix dizileri arasında yerini aldı. Karakterlerin hem hayat içerisinde karşılaşılabilecek tipler olması hem de bir o kadar rahatsız edici olması izlenebilir olmasını sağlıyor. Kişiler bölümlerde kendisine dair birçok kişiye rastlayabiliyor. 8 bölümlük olan dizi, ana karakterin yaşadığı psikolojik sorunlar ve aile problemlerine yer veriyor. Yan karakterlerinde hayatlarından kesitlere denk gelmek mümkündür. Mini dizi olması kısa süreli isteyenler için uygun bir yapım oluyor. Aynı zamanda platform üzerinden eski zamanlarda oluşturulmuş en iyi Netflix dizileri Türk efsanelerini izleyebilir.

8-farkli-en-iyi-netflix-dizileri
En İyi Netflix Dizileri

 

Dizi dünyası giderek genişleyen ve farklı konuları ele alan yapıtlara dönüşüyor. Uluslarası bir platform olan Netflix dışında Türk televizyon dünyasında da iddialı yapıtlar ortaya çıkıyor. 2020 yılına hızlı giriş yapan ve günümüzde de devam eden Sadakatsiz bunlardan sadece birisidir. 2020 Yılına Damga Vuran Dizi Sadakatsiz Hangi Gün Hangi Kanaldadır yazımıza bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir