1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 3 Günde Corn Flakes Diyeti ile 3 Kilo Verin!

3 Günde Corn Flakes Diyeti ile 3 Kilo Verin!

corn-flakes-diyeti

Kolay yoldan zayıflamanın çeşitli yolları vardır bunlardan birisi de corn flakes diyeti olmaktadır. Kahvaltılık tahıl gevrekler doğru markalardan tercih edildiği müddetçe herhangi bir sorun yaratmadan, aksine sindirim sistemini kolaylaştırarak kolay kilo vermeyi sağlamaktadır. Bağışıklık sistemi düşük olmayan ya da bu tarz gevreklere karşı rahatsızlığı olmayan bireylerin kilo verme yöntemlerinden birisi olan mısır gevrek tüketimi çok sık tercih edilir olmaktadır.

Mısır Gevreği İçeriği Nedir? Corn Flakes Diyeti Neden Zayıflatır?

Fazla kilolarından şikayetçi olan bireylerin kilo almasına ya da kilo verememesine sebep olan bazı durumlar bulunmaktadır. Corn flakes ile diyet istenen düzeyde sağlanması adına öncelikle bu diyetin mantığını kavramak gerekir. Tek bir besin tüketimi ile zayıflamak elbette mümkün olmayacaktır. Bu yüzden mısır gevreği yani corn flakes tüketirken genel öğünlerinize de dikkat etmeli, su tüketimini arttırmalı gerekirse spor yapmalısınız. Bu sayede süreci hızlandırabilirsiniz.

corn-flakes-diyeti

Corn flakes diyeti ile zayıflamayı mümkün kılan durum gevreğin içeriği olmaktadır. Lif açısından çok zengin olan gevreklerin sindirim sisteminde hızla yok edildiği aynı zamanda uzun tokluk tuttuğu görülmektedir. Halihazırda tüm diyetlerde lifli yiyeceklere yönelim sağlanmaktadır. Uzun süreli tokluğun yanı sıra zararlı yağ ve fazla kalori alımı sağlanmadığından ekstra kilo alınmamaktadır.

corn-flakes-diyeti

Kilo almamanın yanı sıra kilo vermeyi sağlayan unsuru ise sahip olduğu içerik neticesinde yağ yakımını, sindirimi hızlandırması bulunur. Midede kolay parçalanan yapısı, bağırsaklardan kolay geçmesi ile birlikte vücuttan atılımı kolaylaşır. Sindirimde çok kolay hareket etmesi ile birlikte diyette yer vermenin getirileri bu yönde artacaktır. Bu yüzden kilo almayı durdurur, kilo vermeyi kolaylaştırır.

Mısır Gevreği ile Kilo Verenler Nelere Dikkat Etmeli?

Mısır gevreği ile kilo verenler çok sayıda olmaktadır. Ancak her gevrek istenen düzeyde kilo vermeyi imkânlı kılmayacaktır. Mısır gevreklerinin üretiminin fazla olması marketlerde çeşitlerinin türemesine sebep olmaktadır. Ancak her birinin içeriği aynı olmayacaktır. Fazla katkı maddesi,  yağ ve özellikle varsa şeker oranı kilo vermeyi kolaylaştırmaz. Böyle olduğunda corn flakes diyeti kilo vermeyi kolaylaştırmadığı gibi kan şekerinin ani yükselmesi ile birlikte kolay acıkmayı sağlayacaktır.

corn-flakes-diyeti

Corn flakes diyeti yapanlar, öncelikle alacağı mısır gevreğini doğru seçmelidir. İçeriklerine bakarak alınacak bu hevreklerin bu sayede kilo vermede etkili olması beklenir. Doğru bir markayı tercih ettikten sonra diyeti sürekli kılmak adına öğünlerinizi zenginleştirmeye çalışmalısınız. Örneğin sürekli sade mısır gevreği yemek yerine meyveli ya da kuru yemişli tarifler tüketebilirsiniz. Ayrıca unutmamalısınız ki her öğünde gevrek tüketmemeli besin değerlerini dengeli dağıtmalısınız.

corn-flakes-diyeti
Corn Flakes Diyeti

Mısır gevreği tüketirken dikkat edilmesi gereken diğer unsur süt kullanımıdır. Yarım yağlı süt kullanmaya dikkat etmelisiniz. Peki corn flakes diyeti nasıl yapılır?  Ortalama bir kase tam tahıllı kahvaltılık gevrek için yarım yağlı yarım bardak süt yeterli olacaktır. Mısır gevreği kilo vermek için böylece yarıdmcı olur ancak tam yağlı süt kullanırsanız mısır gevreği kilo aldırır. Dilerseniz öğle yemeği dilerseniz kahvaltılık için üç gün boyunca uygulamalısınız.

En İyi Zayıflatan Mısır Gevreği Hangisi?

Mısır gevreği zayıflama Kadınlar Kulübü kullanıcıları arasında çok sık tartışılmaktadır. Kullanıcılar edindikleri deneyimleri site üzerinden birbiri ile paylaşırken en iyi zayıflatan mısır gevreği hangisi sorusunu iletir. Çünkü diyet uygulamak adına en hızlı sonuç alınacak gevreklerin markaları araştırılır. Piyasada satışa sunulan birçok gevrek bulunması ile birlikte satın alınabilecek çeşitler de fazladır.

1- Nesfit Mısır Gevreği

corn-flakes-diyeti

Nesfit markası corn flakes diyeti için en çok önerilen markalardan sadece birisidir. Markanın içeriğinin karbonhidrat bakımından düşük olması, fazla yağ olmaması ve bol lifli olması tüketikebilir olmasını arttırır. Sizler de rahatlıkla kilo vermek ve mısır gevreği tüketirken doğru bir beslenme istiyorsanız yer verebilirsiniz. Sade olanını tercih etmeniz daha çok önerilmektedir.

2- Corn Flakes Diyeti| Bim Diyet Gevrek

corn-flakes-diyeti

Corn flakes diyeti yapanlar ya da yapmak isteyenlerin illa bilindik markalara, pahalı gevreklere yönelmesi gerekmez. Kolay ve erişebilir olan Bim gevrekleri de bu yönde tercih edilebilir. Burada kişilerin aslında dikkat etmesi gereken unsur markalar değil, markalar tarafından ortaya koyulmuş gevreklerin içeriği olmaktadır. Kişilerin her bir gevreği alıp karbonhidrat ve yağ oranının en düşük olduğu gevrekleri tüketmesi önerilir. Eğer düşük buluyorsanız Bim gevrekleri de listenizde yer alabilir.

Diyet Gevrek Tarifi| Sade Mısır Gevreği Tüketmek Zorunlu mu?

corn-flakes-diyeti

Kahvaltılarda ya da işe giden kadınlar tarafından öğlen aralarında tüketilen gevreklerin sürekli olarak sade tüketilmesi bir zamandan sonra bıkkınlık oluşturabilmektedir. Mevcut bıkkınlığı gidermek ve önüne geçebilmek için yapılması gereken kalorisi düşük yan ürünleri de tüketmek ya da gevreğe ekleme yapmaktır. Örneğin kahvaltıda yanında bir yumurta yiyebilir, birkaç biber tüketebilirsiniz. Aynı zamanda sade mısır gevreği üstüne meyveler ekleyebilirsiniz.

Corn Flakes Diyet Kurabiye Zayıflatır mı?

corn-flakes-diyeti
Corn Flakes Kurabiye

Corn flakes diyeti yapmanın bir farklı yöntemi de kurabiyeleri olarak düşünülmektedir. Kurabiyelerin genel olarak kalori miktarının yüksek olduğu düşünülmektedir. Ancak diyet üzerine yapılmış kurabiyelerin geleneksel kurabiyelere nazaran farkı bulunur. Karbonhidrat, yağ ve şekeri bulunmaz. Bulduğunuz doğru corn flakes diyet kurabiye satın alarak hatta evinizde mısır gevreklerini öğütüp yaparak elde edebilirsiniz.

Corn Flakes Diyette Yenir mi?

Corn flakes diyeti olarak adlandırılan bir çeşiti olmasına rağmen uygulanan farklı diyet listelerinde yer alıp alınamayacağı merak edilmektedir.  Burada uygulanan diyetin içeriği önemlidir. Her ne kadar corn flakes yani mısır gevreği lif bakımından zengin ve gerekli yağ alımını sağlasa da eğer diyetinizde bu durumu karşılayacak bir besin tüketimi varsa mısır gevreği çok da gerekli olmayabilir. Ancak diyete eklendiğinde de herhangi bir zarar, kilo alımı yapmaz.

corn-flakes-diyeti

Uygulanan diyetler her ne kadar sağlıklı olsa da kimi bireylerin sporu sürekli yapamaması, yediklerinin kontrolünü sağlayamaması neticesinde kilo vermek zorlaşır. Üzerine bir de sağlık problemleri eklendiğinde kısa sürede kilo vermenin yolları aranır. Bölgesel kilo verme yöntemleri özellikle bunun için bulunur ve tüp mide ameliyatına göre daha kolaydır. 2021 Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları Ne Kadar yazımıza bakarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 

Yorum Yap