1. Ana Sayfa
  2. Alışveriş Fikirleri
  3. 2021 Yılında Dizilerdeki Dekorasyonu Evinize Taşımak!

2021 Yılında Dizilerdeki Dekorasyonu Evinize Taşımak!

dizilerdeki-dekorasyonu-evinize-tasimak

Dizilerdeki dekorasyonu evinize taşımak için öncelikle hangi dekorasyon tarzını istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında işiniz kolaylaşacaktır. Özellikle istediğiniz dekorasyonun resmi ya da videosunun bulunması dekorasyonun uygulanması için daha kolay olacaktır.

Dizilerdeki ev dekorasyonları için mutlaka evinizin önceden bir mimar tarafından incelenmesi gerekir. Fakat sadece eşya bakımından bir değişiklik yapılacaksa kişisel olarak da istenilen eşyaların seçilmesi yeterli olacaktır. Yapılan her dekorasyonda olduğu gibi bu dekorasyonda da dekorasyon hataları olabilir. Bu hataların olmaması için önce tasarım sonrada eşya ile ev uyumuna dikkat edilmelidir.

Dizilerdeki Dekorasyonu Evinize Taşımak İçin Güzel Öneriler!

Dizilerdeki dekorasyonu evinize taşımak için yapılması gerekenleri öneriler şeklinde sıraladık. Fakat sizin seçeceğiniz tarza göre dekorasyonu yapmak mümkün olacaktır. Dizilerde kullanılan ev dekorasyonları kamera önünde durduğu gibi evinizde durmayabilir. Fakat detaylara dikkat edilerek dekorasyon yapılırsa çok güzel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Şimdi dekorasyon önerilerine birlikte bakalım.

1- Ailecek Yaşanabilecek Ev Dekorasyonu

Dizilerdeki ev dekorasyonları arasında yer alan aile dekorasyonu oldukça popüler bir dekorasyon fikri olup her zaman kolaylıkla uygulanabilir. Bazen büyük bazen de şirin bir ev ile karşımıza çıkan bu diziler oldukça popülerdir. Aile dekorunu istiyorsanız minimalist anlayışla bu işe başlamalısınız. Çünkü sadeliğin ön planda olduğu bu tasarım anlayışı tam da aile dekorunu ortaya koymaktadır. Bu yapıyı oluşturmak çok kolay olmasına rağmen dekorasyon hataları ile karşılaşmak mümkün oluyor.

dizilerdeki-dekorasyonu-evinize-tasimak

Dizilerdeki dekorasyonu evinize taşımak konusunda aile dekoru için canlı renkler kullanılabilir. Bu sayede basit parçalarla şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Koltuk takımı konusunda kaliteli tercihler hem konfor sağlayacak hem de uzun yıllar bu koltukları kullanabileceksiniz. Aksesuar kısmında fazla aşırıya kaçılmaması yerinde olacaktır. Çünkü dizideki aileler gösterişten uzak ve rahat bir yaşam alanı tercih ediyorlar sizde bu detayı göz ardı etmeden seçimler yapabilirsiniz.

2- Saray Dekorasyonu

Saray dekorasyonu daha çok Abdülhamid, Muhteşem Yüzyıl ve Kösem Sultan gibi dizilerden esinlenerek oluşturulmaktadır. Dizilerde bulunan her parçayı analiz ederek evlerinize taşıyan dekorasyon firmaları sizlerin memnun olmasını sağlıyor.

dizilerdeki-dekorasyonu-evinize-tasimak
Dizilerdeki Dekorasyonu Evinize Taşımak

Saray dekorasyonu içinde en çok kültürel ögelere yer verilmekte olup, kolayca evin içine yerleşimler yapılmaktadır. Mobilyalar başta olmak üzere elde dokunan halılar, altın aksesuarlar ve evin olmazsa olmazları perdeler dekor ürünleri olarak karşımıza çıkıyor.

dizilerdeki-dekorasyonu-evinize-tasimak

Dizilerdeki dekorasyonu evinize taşımak için belli seçimlerde yapmanız gerekiyor. Bunlar arasında koltukların altın yaldızla kaplanması ve kadife detayları ön plana çıkmaktadır. Ev içinde kullanılan aksesuarlarda oymalı ve işlemeli birçok ürün kullanılır. Tüm bu detaylar sayesinde büyülenmemek elde değildir. Klasik ve modern parçaların birleşimi inanılmaz bir uyumu beraberinde getiriyor.

3- Konak Dekorasyonu

Konak tasarımı yine çok tercih edilen tasarımlar arasında olup, her zaman özenilen ve yaptırılmak istenen tasarımlar arasındadır. Günümüzde ünlü konaklar sergilenip, çoğu insan için dekor açısından inceleme fırsatını sunmaktadır. Konak tarzında dekorasyon hataları olmaması için mutlaka evinizin tüm detaylarını iyi analiz etmelisiniz. Bu sayede olası tüm sorunların önüne de geçmiş olacaksınız. Konak tarzında daha çok nötr renkler, gri ve kahve tonları yer alır. Bu renklerin uyumunu konak tarzında her zaman hissedebilirsiniz.

dizilerdeki-dekorasyonu-evinize-tasimak

Dizilerdeki dekorasyonu evinize taşımak için evinizde taş duvarlara yer vermelisiniz. Mobilyalarda kahve tonları tercih edilmelidir. Aksesuarlar ise otantik olarak biblo, çiçek ve tablolar seçilebilir. Ek olarak avizeler ve vazolarda kullanılabilir. Bu tarz önerileri kullanmak aynı zamanda özel bir fikir dekorasyon önerileri olarak yer almaktadır.

4- Yalı Dekorasyonu

Dizilerdeki ev dekorasyonları arasında yalı dekorasyonu da güzel tasarımlardan bir tanesidir. Bu tasarımda deniz kenarı olmazsa olmazlar arasında olmaktadır. Yalı tasarımı içinde dikkat çeken birçok obje ve nesne olduğu için biraz yapılması zahmetli olabilmektedir. Yalı tasarımında en çok beyaz rengin hakim olduğu görülür. Beyaza eşlik eden nötr renklerde çoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca kapılarda da beyaz rengin kullanıldığı görülür. Soft renklerin avangard mobilyalarda odalara ferahlık vermektedir.

dizilerdeki-dekorasyonu-evinize-tasimak

Yalılarda yüksek tavanlar mevcut olduğu için seçilen avizelerde uzun seçilmelidir. Aksi halde evin aydınlatılmasında dekorasyon hataları meydana gelecektir. Perdeler konusunda da yine aynı şekilde uzun ve saten kumaşlı bir tercih yerinde olacaktır. Dizilerdeki dekorasyonu evinize taşımak konusunda yalı dekorasyonu çok şık olup, biraz daha pahalı bir tasarımdır. Ayrıca bu tasarımda evin her detayında lüks göze çarpmaktadır. Bu tasarımda pencereler de çok detaylı olarak işlenmektedir. Özellikle pencerelerin uzun ve geniş olması da bu tasarımın özellikleri arasındadır.  Moden dekorasyonlar en çok yalılarda uygulanır.

dizilerdeki-dekorasyonu-evinize-tasimak

Dekorasyon yapmak için değerlendirebilecek farklı alanlar bulunur. Günümüzde bunlardan birisi de İnstagram olmaktadır. Özellikle mutfak dekorasyonu hakkında farklı fikiler elde edebilirsiniz. Mutfak Dekorasyonu İnstagram 3 Farklı Sayfa Önerisi yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap