1. Ana Sayfa
 2. Cilt Bakımı
 3. Gözaltı Morlukları İçin İyi Gelebilecek 9 Yöntem Nedir?

Gözaltı Morlukları İçin İyi Gelebilecek 9 Yöntem Nedir?

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

Kişiler tarafından gözaltı morlukları için çözümler araştırılmaktadır. Göz altında oluşan halkalar her bireyin problemi olur. Yaş fark etmeksizin günümüzde oluştuğu bilinir. Kötü görüntüsünden dolayı en çok merak edilen ve araştırılan nokta ise gözaltı morlukları için ne yapılmalı olmaktadır. Oluşan bu göz altı morluklarının sebepleri olduğu kadar birden fazla çözümü de mevcuttur. Dilerseniz yazımızdan ulaşabilirsiniz!

Göz Altı Morlukları Neden Olur? Göz Altı Sebepleri Nelerdir?

Göz altı morlukları kötü görüntüsü ile dile getirilir. Ancak tek problem kötü görünümden kaynaklanmayabilir. Altta yatan bazı hastalıklar olabilmektedir. Göz altı sebepleri arasında:

 • Uykusuzluk,
 • Yanlış beslenme,
 • Vitaminsizlik,
 • Kronikleşmiş durumlar,
 • Alkol,
 • Sigara kullanımı yer alır.

Tüm bunların yanı sıra yaş faktörü de ilerleyen yaşlardan dolayı ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek
Gözaltı Morlukları İçin

Günümüzde gözaltı morlukları için yapılan araştırmaların yeni sonuçları da mevcuttur. Geçmişe nazaran özellikle telefon, bilgisayar ve tablet kullanımının giderek artması beraberinde sorunları da getirmektedir. Bu sorunların başında gözler üzerindeki olumsuz etkileri mevcuttur. Göz altı morlukları da en yaygın durumları arasında yer alır. Yapılması gerekenler ise oldukça basittir. Göz altı morlukları nasıl giderilir başlığı altında bu konuya dair çözümler bulabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Hangi Hastalığın Belirtisidir?

Hastalıkların ortaya çıkması özellikle semptomları neticesinde fark edilmektedir. Göz altı morlukları da kimi hastalıkların habercisi olabilmektedir. Kişiler bu noktada oldukça dikkatli olmalıdır. Morlukların sebebi olabilecek hastalıklar arasında:

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

 • Egzamalar,
 • Karaciğer rahatsızlıkları,
 • Demir eksikliği,
 • Anemi hastalığı,
 • Genel olarak vitaminsizlik,
 • Böbrek rahatsızlıkları bulunmaktadır.

Bireylerin mevcut doğal yollarla geçmeyen ve gün geçtikçe koyulaşan halkalar için mutlaka uzmana gözükmesi gerekir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir? Gözaltı Morlukları için Farklı Çözümler!

Gözaltı morluklarına kesin çözüm Kadınlar Kulübü, sözlükler gibi farklı alanlarda mevcut olabilmektedir. Özellikle internet aleminin genişlemesi birçok konuda çözüm bulmak için faydalı bir nokta olur. Burada dikkat edilmesi gereken unsur ise uygulama esnasında zarar görmemek adına hareket etmektir. Çünkü her çözüm yolu her insan için geçerli olmayacağı gibi yarardan çok zarar da getirebilmektedir. İşte göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun cevapları!

1- Göz Altı Morlukları için Doğal Çözüm Seçenekleri

Gözaltı morlukları için doğal çözüm sayısı geniştir. Genel olarak çözümler olsa da bireyler tarafından çoğunlukla doğal yöntemler tercih edilmektedir. Doğal yöntemler çoğu zaman daha ulaşılabilir olduğundan dolayı da cazip gelmektedir. Kişilerin sahip olması gereken basit birkaç malzeme sayesinde bahsedilecek yöntemleri uygulaması ve bu sayede göz altı morluklarından kurtulması mümkün olacaktır.

a- Düzenli Uyuyun

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

Uyku en gerekli durumlardan birisidir. Kişiler az uyku neticesinde rahatsızlık yaşayabilmektedir. En büyük etkileri de gözlerde ve çevresinde rastlanır. Az uyumak göz altı morluklarına sebep olacağından 6-8 saat aralığında mutlaka uyumalısınız. Aynı zamanda uyku sırasında da dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta yastık yüksekliğidir. Çok aşırıya kaçmadığı müddetçe yüksek yastıklar morluk oluşumunu azaltabilir.

b- Salatalık Kullanabilirsiniz

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

Salatalıklar gözaltı morlukları içi en bilindik yöntemlerden birisidir. Salata hem yiyerek hem de gözlere koyularak değerlendirilebilmektedir. Yapılması gereken şey ise oldukça basittir. İki orta dilim salatalık alın ve gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika boyunca tutun. Salata içerisinde yer alan su ve vitaminler göz altlarına yardım edecektir. Özellikle salatalık soğuk olursa daha iyi sonuç alabilirsiniz. Haftada her gün ya da iki günde bir uygulayabilirsiniz.

c- Çay Poşetleri

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

Çay poşetleri doğal üretim noktasında görülemeyebilir ancak evde de demlediğiniz çayları kullanabilirsiniz. Dilerseniz çay poşeti kullanın dilerseniz demlenmiş ve çöpü olarak adlandırılan artık kısmını bir ince poşet arasında koyun. Perçete arasına koymak daha iyi olacaktır. Ilık durumdayken asla sıcak olmayacak durumdayken göz altlarınıza koymalısınız. Belirli bir müddet beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Haftada üç gün uygulanabilier.

d- Gül Suyu

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

Gözaltı morlukları için gül suyu tercih edilebilecek bir diğer unsurdur. Gül suyunu mevcut güllerinizde de elde edebilirsiniz. Doğal ve içeriğine güvendiğiniz bir marka üzerinden de alabilirsiniz. Göz altı morlukları yorumlar arasında da gül suyu geniş yer kaplamaktadır. Bir miktar pamuk üzerine gül suyu dökerek göz altınıza yavaş yavaş sürebilirsiniz. Tampon uygulamaya yapabilirsiniz. Salatalık gibi belirli bir müddet de bekletebilirsiniz ancak göz içine damlası kaçabildiğinden dikkat etmelisiniz.

e- Gözaltı Morlukları için Kahve!

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

İçtiğiniz kahveden güzellik adına da yararlanmak istemez misiniz? Kahve telveleri boşa gitsin istemiyorsanız deneyebileceğiniz yöntemlerden birisi olacaktır. İçilen kahve içindeki telve biraz soğuduktan sonra parmağınız yardımıyla alarak yumuşak hareketlerle göz altınıza uygulayın. Kahve telvesi bir zaman sonra kuruyacaktır. Kuruduktan sonra fazla bekletmeden ılık su ile yıkayın.

2- Gözaltı Morlukları için Maskeler| Göz Altı Morlukları için Maske Yapımı Nasıl Yapılır?

Rahat bir şekilde evde gözaltı morlukları için yapabileceğiniz maskeleriniz sayesinde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. İlk maske tarifi için limon ve badem yağı sizlere yardımcı olacaktır. Limonun koltuk altı kararmaları için de kullanıldığı bilinmektedir. Renk açıcı olduğundan deneyebilirsiniz. Tek kullanım için 1 çay kaşığı badem yağına yarım çay kaşığı limon suyu ekleyerek karıştırın. Sonra göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

İkinci tarifte de üzüm çekirdeğinden elde edilmiş yağ ihtiyacınız olacaktır. Aktarlardan kolaylıkla elde edebilirsiniz. Maske olarak kullanmak için üstelik içeriğine ekstra bir malzeme eklemeniz gerekmeyecektir. Direkt olarak aldığınız bu yağı göz altlarınıza ellerinizle fazla olmayacak şekilde sürerek 10 dakika bekletebilirsiniz. Daha sonra da durulayarak fayda görebilirsiniz. Bu yağı bulamazsanız hindistan cevizi yağı göz altı morluğu için kullanabilirsiniz. Daha koyu göz çevresi sahibi iseniz renkte açılmaya neden olabilir.

3- Gözaltı Morlukları için Krem Önerileri

Elbette her kişi gözaltı morlukları için doğal yöntemler, maskeler tercih etmeyebilir. Güvenilir markaların oluşturduğu gözaltı morlukları krem önerilerini deneyimlemek mümkündür. Güzellik sektörü içerisinde en çok bilinen ve satılan belirli kremler mevcuttur. İlk önerileri arasında Origins Ginzing Eye Cream yer almaktadır. Marka güzellik sektörü içerisinde kendisini kanıtlamışlar kategorisinde yer alır.

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

Göz altı morluklarında belirtilen krem önerileri arasında:

Tamamen bütçenize, güvenme durumunuza göre tercih edebileceğiniz liste genişleyebilmektedir. İçeriğindeki zenginliğe dikkat ederek hareket etmeniz gerekir. Özellikle besleyici vitaminler olan B ve E vitaminin olmasına dikkat etmelisiniz.

4- Gözaltı Morlukları için Masaj Etkili Midir?

Gözaltı morlukları için ne yapılmalı konusunda bir diğer yöntem de masaj olacaktır. Göz altına yapılabilecek masajlar hakkında bilginiz var mı? İhtiyacınız olacak bir iki parmağınız olacaktır. Masaj yaparken sert davranmamaya özen göstermelisiniz. Süreceğiniz gül suyu ya da besleyici yağ kullanabilirsiniz.  İlk yöntem tampon hareketler olacaktır. Çok bastırmamak koşulu ile parmaklarınızla pat pat hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Göz altı ve çevresinde önerilen bir diğer masaj yöntemi de kan akışına göre masaj yapmaktan geçer. Bu yöntem de göz altınızdaki hareketi içten dışa doğru uygulamalısınız. Burnun yan kısımlarına parmağınızı koyun. Çok yavaş ve yumuşak hareketler ile göz kenarınıza doğru olacak şekilde yarım ay çizin. 10-15 kere her iki göz için uygulayabilirsiniz. Kan akışı sağlanacağından mutlaka faydasını göreceksiniz.

gozalti-morluklari-icin-iyi-gelebilecek

Göz altı morlukları kişileri olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Oluşan halkalar için farklı çözümler bulunsa da özellikle doğal yöntemler tercih edilir. Kadınlar arasında yoğun olmakla birlikte saç bakımları ve görünümleri de  yaşınızı göstermede etkili olacaktır. Peki saç bakımlarınızı nasıl yapıyorsunuz? Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 5 Yöntemle Saç Güzelliği yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir