1. Ana Sayfa
 2. Saç Bakımı
 3. 5 Adımda Herbal Science Boom Butter Saç Bakım Yağı Bilgisi!

5 Adımda Herbal Science Boom Butter Saç Bakım Yağı Bilgisi!

herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi

Saçlarınızın daha sağlıklı olabilmesi için Herbal Science Boom Butter saç bakım yağı kullanmayı mı düşünüyorsunuz? Saç bakımı farklı şekillerde ortaya koyulabilmektedir. Bakımın geniş bir alana yayılması güzellik sektöründe de değişik ürünlerin üretimine sebep olmuştur. Son zamanlarda influencer kişiler tarafından da paylaşılan bu ürün fazlaca dikkatleri üzerine çekmiştir.

Herbal Science Boom Butter Saç Bakım Yağı Nedir?

herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi

Ürün temelde bir saç bakım yağıdır. Markanın kremleri oldukça ünlüdür. Sadece saç bakımı için değil, günlük hayatta kullanılabilecek vücut kremi de mevcuttur. Saç bakım yağı ise saç sağlığını sağlamak ve içeriğindeki vitaminler sayesinde güçlendirmek için kullanılır. Bakım yağı olarak sadece kadınlar tarafından değil aynı zamanda erkekler tarafından da rahatlıkla tüketilebilmektedir. Saç bakım yağının belirli şekillerde kullanımı önerilir. Böylece saça çeşitli şekillerde yardımcı olur.

Herbal Science Boom Butter Saç Bakım Yağı İçeriği

Boom Butter saç bakım yağı Süslü gibi farklı sitelerden araştırılmaktadır. Sorulan sorular neticesinde kişilerin en çok merak ettiği konular arasında bu saç bakım yağının içeriği bulunmaktadır. Herbal Science Boom Butter saç bakım yağı reklamlarında ve paylaşımlarında daha çok içeriğinde 7 farklı vitaminin bulunması ile vurgulanmaktadır.herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi

Boom Butter saç bakım yağı Ekşi Sözlük ve farklı forumlarda da belirtildiği üzere içeriği zengin bir bakım yağıdır. İçeriğinde belirtilene göre:

 • Shea yağı,
 • Avokado yağı,
 • Çam terebentin yağı,
 • Hindistan cevizi yağı,
 • Aloe Vera yağı,
 • Argan yağı,
 • Tatlı badem yağı vardır.

Direkt belirtilmese de saç bakım yağındaki kokudan dolayı aynı zamanda parfüm olduğu da düşünülmektedir. Kullanmadan önce kişilerin bu bilgiye dikkat etmesi gerekir.

Boom Butter Saç Bakım Yağı Kullananlar Neden Tercih Eder?

herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi

Herbal Science Boom Butter saç bakım yağı kullanılmasının temel sebepleri bulunur. En sık tercih edilme sebepleri elbette saç bakımını kısa sürede gerçekleştirmek ve markanın vaat ettiği faydaları elde etmektir. Bir diğer sebep ise içeriğindeki tüm vitaminlerin saç için faydalı olmasıdır. Normal bir bakım sırasında bunca yağı bir araya getirip maske olarak kullanmak yerine Boom Butter saç bakım yağı kullananlar bu sayede tüm yağların faydasını saçında buluşturabilecektir.

Boom Butter Saç Kullananlar Hangi Faydaları Elde Eder?

Boom Butter saç bakım yağının içeriği neticesinde kullananlara sunduğu birden fazla fayda bulunur. Faydaları sayesinde saçınızda kısa sürede değişiklik görebilmeniz de mümkün olacaktır. Saç bakım yağını doğru ve uzun süreli kullanmanız doğrultusunda:

 • Saçınızdaki nem miktarının artması,
 • Saç derisinin temizlenmesi,
 • Kepeklenmenin azalması,
 • Saçın uzama hızının artması,
 • Saç uçlarında bulunan kırıkların giderilmesi,
 • Daha canlı bir saç görünümü elde edebilirsiniz.

herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi

Herbal Science Boom Butter saç bakım yağı Süslü kullanıcıları tarafından da belirtildiği üzere belirli bir sürede ve doğru kullanılması gerekir. Faydayı elde edebilmek için kısa sürede bir mucize görmek neredeyse imkânsızdır. Bu her bakım türü için geçerli olacaktır. Sabırlı olup en azından saç bakım yağı bitene kadar sabırlı olmak gerekir. Aynı zamanda sadece bu bakım kreminden fayda beklemek de yanlış olacaktır. Öncesinde vitamin değerlerini ölçtürüp varsa vitamin eksikliğini de tamamlamak daha iyi olacaktır.

Boom Butter Saç Nasıl Kullanılır?

Saç bakım yağından beklenen faydaları elde etmek için iki farklı kullanım yöntemi bulunmaktadır. İki yöntemi uygun zaman diliminize göre kullanabilirsiniz. Günlük kullanıma uygun olmasının yanı sıra aynı zamanda maske olarak da uygulama yapıp sonuçlarını gözlemleyebilirsiniz.

1- Islak Saça Uygulama

Doğru bir şekilde Boom Butter nasıl kullanılır? İlk yöntemi ıslak saça uygulama yapmaktır. Bu uygulamada herhangi bir durulama, temizleme gerekmediğinden acil işiniz olduğunda, dışarı çıkmanız gerektiğinde deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken ıslak halde bulunan saçınıza saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar masaj yaparak sürmenizdir.

herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi
Herbal Science Boom Butter Saç Bakım Yağı

Herbal Science Boom Butter saç bakım yağı kullanırken çok dikkatli olmak gerekir. Özellikle aşırı yağlı bir saçınız varsa az uygulama ile başlamalısınız. Bakım yağını direkt saçınıza uygulamadan avuçlarınızda ısıtmanız da sonucu etkileyecektir. Parmak uçlarınızda az miktarda alarak uygulama sonrasında kremi arttırabilirsiniz. Saçınızı kendiliğinden kurumaya bırakırsanız yağın saç diplerinde emilimi daha iyi olacaktır.

2- Herbal Science Boom Butter Saç Bakım Yağı Maskesi

Saç bakımı için en çok kullanılan yöntemlerin başında maskeler yer alır. Bu saç bakım yağını da bir şekilde maske olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulama için duş öncesi zamanları tercih edebilirsiniz. Uygulama şekli diğer yöntemle aynıdır. Saç diplerinizden başlayarak saç uçlarına kadar uygulamalısınız. Ancak burada bir miktar daha fazla bakım yağını kullanabilirsiniz.

herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi

Herbal Science Boom Butter saç bakım yağı kullananlar, uyguladıkları bu bakım yağını 15-20 dakika kuru saçta bekletmelidir. Uygulamayı masaj yaparak gerçekleştirdiğinize emin olun. Dakikanız dolduktan sonra saçınızı durulayın. Genelde iki kere şampuanlama önerilmektedir ancak ilk duralamayı sadece su ile yapabilirsiniz. Maske olarak haftada 1 kere uygulama öneriler arasında yer alır.

herbal-science-boom-butter-sac-bakim-yagi-bilgisi

Saç bakımı farklı şekillerde sağlanabilmektedir. Güzellik ve bakım sektörünün genişlemesi bu alanda kullanılabilecek ürünlerin de genişlemesine sebep olmuştur. Ancak kimi kişiler doğal yöntemlerden yana olmaktadır. Eğer siz de doğal bir şekilde saç bakımı nasıl yapılır merak ediyorsanız Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 5 Yöntemle Saç Güzelliği yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap