1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Madeleb Krem Nedir? İşte Cilde Karşı 5 Faydası!

Madeleb Krem Nedir? İşte Cilde Karşı 5 Faydası!

madeleb-krem-nedir 4

Cilt güzelliği sağlamak amacıyla piyasaya sürülen Madeleb krem popüler hale gelmiştir. Cilt problemi yaşayan bireyler tarafından sık sık araştırılmasına sebep olmuştur. Sivilce, döküntü gibi problemleriniz varsa sizler için de doğru bir tercih olabilir. Madeleb krem faydaları konusunda tüm bilgilere sahip olmak istiyorsanız yazımızın sonuna kadar okumalısınız.

W-Lab Madeleb Krem Nedir?

Kişiler çeşitli sebeplerden dolayı cilt sorunları yaşayabilmektedir. Nedenlerin sayısı oldukça fazlalaşır. Ancak bunlara karşı bir önlem ve çözüm sunabilmesi adına W-Lab firması tarafından krem üretilmiştir. Cilt yenileyici olma özelliği ile kadın ve erkek fark etmeksizin kullanılabilir. Kremin gerek içeriği gerekse yorumları neticesi ile kullanıcıların beğenisini kazandığı görülür. Her bireyin aynı oranda sonuç alamayacağı da göz önünde bulundurulmalıdır.

madeleb-krem-nedir
Madeleb Krem

Madeleb krem kullananlar genellikle belirli durumlardan dolayı tercih ederler. Kişilerin genel cilt problemlerine çözüm olması umudu herkes tarafından taşınır. Aynı zamanda bebek gibi bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. İçeriği açısından cilt konusunda tanınır olan maddelere denk gelmek mümkündür. Asiatica bitki özünün temel etken maddesi olduğu bu krem doğal bir ürün olarak sunulmaktadır.

Madeleb Krem İçeriği Nedir?

Madeleb krem, organik olması temeli ile üretilip satışa sunulmuştur. Ürünün içeriği incelendiğinde ilk olarak Asiatica bitkisi göze çarpar. Centella Asiatica bitkisi çoğu kozmetik markasının içeriğinde bulunur. Cilde olan faydaları neticesi ile tercih edilir. Ancak kremin içeriği bununla da sınırlı kalmaz. Lavanta suyu, papatya ve safra özü bulunmaktadır.

madeleb-krem-nedir

Madeleb krem faydaları içeriğinden almaktadır. Üretici firması W-Lab tamamen organik üretimi ile bilindiğinden kişiler daha çok yönelmektedir. Korelilerin cilt bakımı konusunda özellikle önde gittiği bilinir. Kore’de bu ürünün kullanım miktarının artması tüm gözleri üzerine çekmiştir. Temiz içeriği ile Madeleb krem kullananlar çok güzel bir kokusu olduğunu da eklemektedir.

Madeleb Beyazlatici Krem Kullananlar: Faydaları Nelerdir?

Madeleb kremi yorumları incelendiğinde kişiler farklı konularda fayda sağladığını belirtmektedir. Üretici firma tarafından yapılan açıklamaya göre de sağlayacağı faktörler değişiklik gösterir. Birden fazla cilt problemi için çözüm üretici olduğu bilinir. Sadece çözüm değil cilt problemlerinin oluşmasına da engelleyici bir rolü vardır.

1- Sivilce Tedavisinde Etkili

Madeleb jel kullanımı, cilt yüzeyinde en büyük problemlerden birisi olan sivilceler için etkilidir. Sivilce oluşumu temel yağlanma gibi durumlardan kaynaklanır. Bu krem öncelikle yağlı bir cilt dengesini oluşturur. Fazla yağı yok eder. Böylelikle sivilce oluşumu en başta engellenmiş olur. Tüm bunlarla kalmayarak oluşmuş sivilcelerin de tedavisinde doktorlar tarafından önerilmektedir.

madeleb-krem-nedir

Aktif olarak bulunan sivilcelerin kuruması kadar, Madeleb krem faydaları arasında sivilce lekelerinin geçmesi bulunur. Sivilcelerin sıkılması, patlatılması sonucunda kalan lekeler oldukça inatçıdır. Doktor tarafından verilen ilaçlar dışında faydalı olan bir içeriğe denk gelmek oldukça zordur. W-Lab tarafından üretilen bu krem ise sivilce lekelerini geçirttiğini savunur.

2- Yüzde Bulunan Yaraları Geçirir

madeleb-krem-nedir

Yüz üzerinde bir darbe ya da cilt problemlerinden dolayı yaralar oluşabilmektedir. Bu yaralar diğer vücut bölgelerinde kullanılan ürünlerin kullanılması uygun değildir. Yüz oldukça hassas bir alan olduğundan özel malzemeler kullanılır. Madeleb, yüz üzerinde bulunan herhangi bir yarayı iyileştirme konusunda etkili olmaktadır.

3- Madeleb Krem Cilt Lekelerine Bire Bir!

madeleb-krem-nedir

Cilt lekeleri güneş ya da kalıtımsal yoldan oluşabilir ancak Madeleb krem bu noktada da faydalarını ortaya koymaktadır. Madeleb krem kullananlar özellikle cilt lekelerinden dolayı tercih ettiklerini dile getirirler. Cilt lekelerinin yok edilmesi ve hatta bir miktar beyazlatıcı etkisi olduğu bilinir. Güneş yanığı gibi kalıcı olabilecek durumlarda da tercih edilebilir.

4- Yaşlanmayı Engeller

Kadınların şüphesiz belki de en büyük korkusu yaşlanmaktır. Yüz hatlarında yaşlanma belirtileri çok erken yaştan itibaren ortaya çıkabilmektedir. Sigara, alkol ve aşırı stres durumlarında belirgin çizgiler oluşur. Krem oluşması muhtemel olan bu çizgilerin zamanını erteler. Mevcut çizgilerin ise belirginliğini azaltır.

madeleb-krem-nedir

Yüz temelde bir nem ve belirli miktar yağ oranına sahip olmalıdır Madeleb krem de bu noktada yardımcı olur. Diğer sektör içerikleri gibi yüzü tamamen yağsız bırakarak gerginleştirmez. Nemlendirici özelliğinin de bulunması le bireylerin genç kalmasında yardımcı olur. Madeleb krem kullananlar Kadınlar Kulübü sitesinde özellikle bu konu üzerinde durmuştur.

5- Sedef ve Egzama için Çözüm Üretir

madeleb-krem-nedir

Sedef ve egzama yüzünden yüz üzerinde pul pul dökülmeler ve kötü bir görüntü oluşur. Krem, hali hazırda nemlendirici özelliği olduğundan aşırı korumaları engeller. Döküntü ve pul oluşumlarına böylece engel olur. İçeriği sayesinde cildi yatıştırıcı özelliği olduğundan hırçın hastalık olan sedef ve egzamaya karşı doğrudan bir savaş açar.

Madeleb Eczane Fiyatı Nedir?

Madeleb Ekşi Sözlük, tartışma forumları üzerinde fiyatı ile konuşulmaktadır. Madeleb faydaları kadar kullanan bireylere fiyat bilgisi sorulur. Fiyatları satış noktasına göre ufak tefek değişikliklere sahiptir. Ancak en doğru alım noktası şüphesiz eczaneler olacaktır. Bilinmeyen bir kaynaktan alışveriş yapılmamalı, eczane üzerinden temin edilmelidir.

madeleb-krem-nedir

Madeleb krem eczane fiyatı 2020 içerisinde 50 TL olarak yansıtılmaktayken günümüz içerisinde 52-55 TL aralığında seyir eder. Kullanıcılar tarafından fiyatı bir miktar yüksek bulunur. Ancak buna rağmen kişilerin yorumları pahalı da olsa faydasının da oldukça fazla olduğu yönünde olmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Kremin kullanımı oldukça basittir. Dilerseniz tüm yüze dilerseniz sorunlu bölge üzerine uygulanır. Ufak bir sıkma ile elde edilecek olan krem miktarı yüze hafif masaj yaparak uygulanır. Bastırılmamalıdır ve ciltte çok bekletilmemelidir. 10 dakikalık bir bekleyiş ardından ılık su ile durulanmalıdır. Ayrıca istenen düzeyde bir sonuç elde etmek için düzenli kullanım önerilir.

madeleb-krem-nedir

Madeleb kremi cilde birçok faydası ile kullanıcılara sunulmuştur. Cilt yapısı belirli bir yaştan itibaren bozulmaya başlar ancak bu tarz kremlerle önlenebilir. Kremlerin yanı sıra doğal olarak alınabilecek kimi besin değerleri bulunur. Madeleb gibi son zamanlarda ismini duyuran kolajen birçok yönüyle cilde faydalıdır. Kolajen Nedir Nasıl Kullanılır yazımız ile ayrıntılı bilgi alabilmeniz mümkün!

 

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir