1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 6 Farklı Starbucks Kahve İsimleri Okunuşu ve Özellikleri

6 Farklı Starbucks Kahve İsimleri Okunuşu ve Özellikleri

starbucks-kahve-isimleri-okunusu

Starbucks, kahve sevenlerin uğrak noktasıdır ancak çoğu zaman Starbucks kahve isimleri okunuşu merak edilir. Türkçe diline ait isimlendirme olmadığından dolayı, zorlananlar mevcuttur. Peki Starbucks kahveleri okunuşu ve özellikleri hakkında bilgilenmek istemez misiniz? O zaman yazımız kahve sipariş ederken sizlere rehber niteliğinde olacaktır!

Starbucks Kahve İsimleri Okunuşu Öğrenin Kolay Sipariş Verin!

Starbucks üzerinde öncelikle bilinmesi gereken bardak boyları olmaktadır. Starbucks menü incelerken boyları yanında yazmaktadır. Tabi eğer okunuşları hakkında fikriniz yoksa bu da sizin için zor olabilir. Bardak boyutları; tall, grande ve venti olmaktadır. En küçükten büyüğe doğru sıralanır ve sırayla okunuşu toll, grande ve venti olarak telaffuz edilir. Dilerseniz şimdi tek tek kahveleri ve okunuşlarına bakalım.

1- Espresso

starbucks-kahve-isimleri-okunusu
Starbucks Kahve İsimleri Okunuşu ve Özellikleri

Sert kahve severlerin en çok tükettiği türler arasında bulunur. Öncelikle toplum arasında Starbucks kahve isimleri okunuşu konusunda sık yanlış yapılan bir içecektir. Ekspresso olarak bilinir ancak doğrusu ‘k’ harfi olmadan olur. Yazıldığı gibi sipariş edebilirsiniz. Ancak daha önce denemediyseniz dikkatli olmalısınız. Oldukça sert bir tadı vardır özellikle uykulu olduğunuzda uykunuzu kaçırmak için deneyebilirsiniz. Sert bir kahve olduğu için diğerlerine nazaran az gelir ve fiyatı 8-10 TL arasındadır.

2- Toffe Nut Latte

starbucks-kahve-isimleri-okunusu

Yumuşak içimli Starbucks kahve çeşitleri arayışındaysanız mutlaka şans vermeniz gereken içecekler arasındadır. Adından da anlaşılacağı üzere içtiğiniz anda fındık aroması alacaksınız. Kış mevsimine özel olarak menülerine eklenir. Bu yüzden kışın çoğunlukla Starbucks menü okunuşları arasında merak edilir. En küçük boyunu ‘tofi nat late’ diyerek 18 TL karşılığında alabilirsiniz. Tadından memnun kalmanız yüksek olasılıktadır.

3- Mocha

starbucks-kahve-isimleri-okunusu

Mocha belki de Starbucks kahve isimleri okunuşu arasında en kolaylık sağlanacak olan kahve çeşididir. Okunuşu ‘moka’ gibi çok basit bir kısaltmadır. Starbucks soğuk içecekler arasında da kendisini yaz mevsiminde görebilirsiniz. Buzlu olarak belirtmeniz, soğuk olarak içmenize olanak sağlayacaktır. İçiminde zorlanmayacağınız, süt ve çikolata ile oluşturulmuştur. Tatlı bir kahve denemek isterseniz, Mocha fiyatı 16,50 TL olarak belirlenmiştir.

4- Caramel Macchiato

Yazın buzlu bardaklarda gördüğünüz ama görüntüsüyle diğerlerinden farklı olan içecek var ya işte o Caramel Macchiato olmaktadır. Yazın buzlu, kışın sıcak içim tercih eden o kadar çok tüketicisi vardır ki yüksek ihtimalle çevrenizden ismini duymuşsunuzdur. Starbucks kahve isimleri ve fiyatları arasında kendisine geniş bir yer bulur.

starbucks-kahve-isimleri-okunusu

Macchiato kategorisi altında dört farklı türü vardır; Caramel, Caramel Cloud, Latte Macchiato, Ice Caramel Macchiato’dur. Espresso temelli bu içeceğin içine köpük haline getirilmiş süt, biraz krema eklenerek tatlandırdıkları bilinir. Okunuşu ‘karamel makiato’ olarak belirtmeniz yeterlidir. En küçük boyunu 14,25 TL ile alabilirsiniz.

5- Frappuccino

starbucks-kahve-isimleri-okunusu

Frappucino okunuşu sesli araştırılarak kolayca sipariş edilebilir. Kahvenin okunuşu, frappuçino olarak telaffuz edilebilir. Starbucks kahve isimleri okunuşu arasında kendisinin yeri ayrıdır. Çünkü birçok kahvenin temelini oluşturan aroma olarak kullanılır. Genellikle bardaklarda yoğun kremalı ve karamelli olarak karşılaşmanız mümkündür. Soğuk kahve üzerine kahvenin, kremanın eklenmesi ile elde edilir. Eğer karamelli isterseniz krema üzerine karamel de ekletebilirsiniz. Fiyatı 17,25 TL olarak belirlenmiştir.

6- Starbucks Kahve İsimleri Okunuşu | Caffe Americano

starbucks-kahve-isimleri-okunusu

Starbucks kahve isimleri ve fiyatları arasında araştırılan bir diğer kahve Caffe Americano olmaktadır. Espresso sonrasında dünya çapında da Starbucks içinde de en çok tüketilen kahvedir. Espresso kahvenin daha sulandırılmış, yumuşatılmış halidir. Yine de kimi bireyler için ağır gelebilir özellikle mide rahatsızlığı olanlar dikkat etmelidir. Okunuşu ‘amerikano’ olarak belirtilmiştir. 12, 75 TL karşısında satın alınabilir.

7- Bonus: Cool Lime ve Berry Hibiscus

Starbucks kahve isimleri okunuşu arasında yer almasa da yaz aylarının yaklaşması ile birlikte herkeste görebileceğiniz soğuk içecekler arasında bulunuyor. Renkli görüntüsü bile alınması için kişileri itmektedir. Cool Lime okunuşu itibari ile ‘kuul laym’ Berry Hibiscus ise ‘bery hibiskus’ olarak söylenebilir. Starbucks menüsü yaz starlarıdır.

starbucks-kahve-isimleri-okunusu

Cool Lime, lime limonunun aroması ve bol buz ile sunulur içinde taze nane de olmaktadır. İsterseniz buzu azaltabilirsiniz, nane ekletmeyStarbucks, kahve sevenlerin uğrak noktasıdır ancak çoğu zaman Starbucks kahve isimleri okunuşu merak edilirebilirsiniz. Yaz aylarında rahatlamak için alabileceğiniz 12, 75 TL fiyatındadır. Berry Hibiscus ise pembe- mor arası rengiyle bulunur ve 12,75 TL ile satıştadır. Temel aroması adını aldığı Hibiskus bitkisinden alınmaktadır. Cool Lime ile kıyaslandığında daha baskın bir tadı vardır.

Starbucks kahveleri ve okunuşu hakkında tercih edebileceğiniz farklı aromalara göre sizlere bilgi vermesi amacıyla içerik oluşturduk. Starbucks okunuşu sesli olarak ‘starbaks’ olduğunu da unutmamak gerekir. Kahvenizi alıp bir dizi keyfi yapmaya ne dersiniz? İzleyebileceğiniz 8 Farklı En İyi Netflix Dizileri Önerisi yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap