1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. İşte 5 Türk ve 5 Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları!

İşte 5 Türk ve 5 Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları!

unlulerin-guzellik-sirlari

Cilt güzelliğine önem veren her kadın ünlülerin güzellik sırları hakkında büyük bir merak duymuştur. Sizler de hiç ekran önlerinde boy gösteren ve yaşını göstermeyenlerin sırlarını merak ettiniz mi? Dünyaca ünlülerin güzellik sırları kimi zaman o kadar akıl almaz işlemler oluyor ki çok şaşıracaksınız! Dilerseniz yazımızda bulunan yabancı ve Türk ünlülerin güzellik sırlarını öğrenebilirsiniz.

Hayatı yaşama şekline göre zaman zaman istenmeyen durumlarla karşılaşmak mümkündür. Yüzde lekelenme, kırışıklıklar ve sivilceler bunların başında yer alır. Ancak ünlülerin cilt bakım sırları ve ünlüler dünyasından bildiği güzellik bilgilerinden yararlanmak mümkündür. Üstelik birçoğu fazla masraf gerektirmeyen herkes tarafından uygulanacak adımları oluşturuyor.

İşte Ünlülerin Güzellik Sırları!

Ünlülerin bakım sırları aldıkları sonuca göre değişebilmektedir. Kimi güzelliğin komiklik ve bakış açısından geldiğini savunurken kimi ise sporun olmazsa olmaz oluşunu vurguluyor. Yazı içerisinde dünyaca ünlülerin güzellik sırları ve ülkemizin güzellerini ayrı ayrı ele alacağız. Siz de güzel olarak bulduğunu ünlülerin bakım sırları hakkında bilgi alıp uygulayabilirsiniz.

1- Dünyaca Ünlülerin Güzellik Sırları

Dünyaca ünlülerin güzellik sırları ülkemiz sınırındaki güzeller ile çok fazla farklılaşmıyor. Tabi ne kadar fazla tüyo o kadar iyi! Çeşitliliğin geniş olması ünlülerin cilt bakım sırları önerilerini uygularken de kolaylık sağlamaktadır. Liste içerisinde dünyaca ünlü yıldızların güzellik sırlarını öğrenerek deneyimleyebilirsiniz.

· Jennifer Lopez

unlulerin-guzellik-sirlari

51 yaşında olan güzel şarkıcı adeta yaşlanmaya karşı savaş açmış! Fit vücudunun yanı sıra güzel cildiyle makyajsız da oldukça iddialıdır. Ünlülerin bakım sırları arasında kendisinin açıklamasına göre zararlı maddelerin tüketiminden kaçınıyor. Sigara ve kafein asla tüketmiyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra cilt lekeleri oluşmaması adına güneşte kalmamayı tercih ediyor.

· Adriana Lima

unlulerin-guzellik-sirlari

Victoria Secret defilesinin duru güzelliği Adriana Lima, ünlülerin güzellik sırları arasında elbette bulunuyor. Kendisinin çok ciddi bir bakım yaptığı söylenemez. Tercih ettiği içerikler genellikle doğal bitki özlerinden oluşuyor. Doğal yağlarından bahsettiği röportajları var. Bunun yanı sıra bol su içmenin cilt için önemini de çoğu zaman vurguluyor. Uzmanların güzellik sırları arasında da su içmek bulunuyor.

· Ünlülerin Güzellik Sırları: Victoria Beckham

unlulerin-guzellik-sirlari
Ünlülerin Güzellik Sırları

David Beckham’ın dünyalar güzeli eşi Victoria’nın yaşını hiç göstermediği aşikâr! 4 çocuğu olmasına rağmen fiziği ile genç kızlara adeta taş çıkarıyor. Cilt güzelliği ile de dikkatleri topluyor. Ağır makyajlardan bu anlamda kaçınıyor. Aksine dünyaca ünlülerin güzellik sırları arasına Victoria, haftada iki kere yüz masajı yapmayı ekliyor. Koreli ünlülerin cilt bakım sırları gibi güneşten korunmak adına güneş kremini yaz kış eksik etmiyor.

·  Jennifer Aniston

unlulerin-guzellik-sirlari

Ünlülerin güzellik sırları arasına Jennifer Aniston, her zamanki gibi bol su içmeyi ekliyor. Beslenmenin cilt açısından öneminin farkında olan oyuncu, yediklerine dikkat ediyor. Bunların yanı sıra düzenli bir uykunun da olmazsa olmaz olduğunu vurguluyor. Kendisi nemlendirici kremleri ile arı sütü bulunan cilt yenileyici özelliği bulunan markaları tercih ediyor.

·  Miranda Kerr

unlulerin-guzellik-sirlari

Ünlülerin cilt bakım sırları arasında Miranda Kerr güzelliğinden bahsetmemek neredeyse imkansızdır. Her ne kadar listedeki diğer bireylere göre genç olsa da yaşına göre oldukça güzel bir cilde sahiptir. Makyajsız fotoğraflarını rahatlıkla yayınlamasının sebebi de buradaki özgüvende yatmaktadır. Kendisi sır olarak ise kuş burnu yağını kullanıyor. Bu yağ sayesinde cildinde yenilenme ve güzelleşme yaşadığını belirtiyor.

1- Türk Ünlülerin Güzellik Sırları

Güzellik dediğimiz şey dünyanın her yerinde aynı olduğundan ünlülerin güzellik sırları da pek fazla değişmiyor. Ancak dünyaca ünlülerin güzellik sırları kadar Türk oyuncu, model ve şarkıcılara dair meraklar da fazladır. Dilerseniz Türk ünlülerin güzellik adına yaptıkları bakımları yazının sonuna kadar okuyarak öğrenebilirsiniz.

· Azra Akın

Dünya Güzeli olarak seçilen Azra Akın’ın yıllara meydan okuduğu apaçık bir gerçektir. Güzellik yarışmasına katıldığı hali üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala aynıdır. Ünlülerin bakım sırları arasında Akın’ın en çok dikkat ettiği nokta cildinin her zaman temiz olmasıdır. Ağır makyajlarla neredeyse kendinizi hiç göremedik. En hafif makyajları bile derinlemesine temizliyor.

unlulerin-guzellik-sirlari

Ünlülerin güzellik sırları arasında aynı zamanda Akın, sabah kahvaltısına büyük önem veriyor. Düzenli ve sağlıklı beslenmesini sürdürürken kahvaltı öğününü atlamıyor. Meyve tüketimini de gün içinde mutlaka barındırıyor. Yabancıların güzellik sırları olarak aktardığı bol bol su içmeyi kendisi de aksatmıyor. Aynı zaman da düzenli bir uyku hayatı da bulunuyor.

·  Çağla Şikel

unlulerin-guzellik-sirlari

İki çocuk annesi ve hala mankenlik yapan Çağla Şikel, Youtube kanalı üzerinden takipçileri için özel cilt sırlarını açıkladı. Yüzünün makyajsız bile hala taş gibi durması izleyicilerin gözünden kaçmıyor! Kendisinin sürekli olarak uyguladığı tek bir ürünü bulunuyor. Ünlülerin kullandığı cilt bakım markaları arasında da yer alan argan yağı kendisi için vazgeçilmez. Hem cilt hem de saç diplerine uyguluyor.

·  Nebahat Çehre

unlulerin-guzellik-sirlari

Yabancıların Jennifer Lopez’i varsa bizim de 76 yaşında taş gibi Nebahat Çehre tarafından belirtilen ünlülerin güzellik sırları var. Güzel oyuncu, fit bir vücut ve güzel cildin sırrını ilk olarak hamur işlerinden tamamen uzak kalması ile açıklıyor. Et tüketimi gerçekleştiriyor. Ancak kırmızı et yerine balık eti yemesinin daha faydalı olduğunu söylüyor.

·  Tülin Şahin

unlulerin-guzellik-sirlari

Ünlülerin cilt bakım sırları hakkında kadınlara bilgiler veren Tülin Şahin’in de kendince uyguladığı birkaç rutini bulunuyor. Kendisi öncelikle güzel bir cilt için temizliğe çok önem veriyor. Ayrıca bunun yanı sıra diğer ünlülerden duymadığımız bir durum bulunuyor. Gün içerisinde sabah akşam çay ile yüzünü temizlediği biliniyor. Gül suyu, vazelin kullanan ünlüler daha çok bilinirken çay konusunda sır duyanları şaşırtıyor. Ayda bir doğal güzellik iddiasını korumak için genel yüz masajına gidiyor

·  Ünlülerin Güzellik Sırları: Selma Ergeç

Türkiye’nin duru güzelliğe sahip oyuncu tarafından ünlülerin güzellik sırları arasına bir yenisi daha ekleniyor. Selma Ergeç, cildinin güzel ve dinamik kalmasını her sabah aldığı soğuk duşa borçlu olduğunu söylüyor. Soğuk su sayesinde cildinde yenilenme elde ediyor. Bunun yanı sıra güzelliğini korumak için düzenli olarak cilt bakımı ve nemlendirilmesine de dikkat ediyor. Nemlendirici ve balı dudaklarına uygulayarak daha güzel görünümlü dudaklara kavuşuyor.

unlulerin-guzellik-sirlari

Her bireyin cilt güzelliği için denediği farklı yöntemler bulunur. Ancak kimi durumlar bir uzman yardımı ya da krem takviyesi gerekir. Özellikle cilt problemleri hat safhada olan bireyler tarafından son zamanlarda Madeleb krem kullanılmaktadır. Doğal içeriği ile dikkat çeken Madeleb Krem Nedir? İşte Cilde 5 Faydası yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir